Artėjant mokslo metų pabaigai, gražų gegužės 18 d. rytą, gimnazijos mokytojų Metodinė taryba išvyko į Panevėžį ir dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo programoje „STEAM kaip filosofija, metodas, pamoka“. Pasirinkta ši programa neatsitiktinai, mat tiek Šiaulių miesto, tiek mūsų gimnazijos vienas prioritetų – STEAM ugdymas. Tad buvo įdomu pamatyti, ką šiuo klausimu veikia Panevėžio kolegos.

Mokytojai lankėsi 2021 m. duris atvėrusiame  moderniame Panevėžio švietimo centro padalinyje – Panevėžio STEAM atviros prieigos centre, įsikūrusiame robotikos centro „RoboLabas“ kaimynystėje. Tai nauja mokslo ir žinių erdvė, skirta Panevėžio regiono mokiniams, kur galima gilinti gamtos, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos mokslų žinias ir praktinius gebėjimus. Moderniai įrengtose laboratorijose 7–12 kl. mokiniai atlieka įvairius bandymus ir eksperimentus, rengia brandos darbus. STEAM atviros prieigos centre įrengtos 4 specializuotos laboratorijos – chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir IT, dirbtinio intelekto. Kadangi Panevėžyje industrinių ir pramoninių robotų poreikis kasmet didėja, todėl, atsižvelgus į išskirtinius regiono poreikius, įkurta dirbtinio intelekto laboratorija. Kaip pastebėjo Panevėžio STEAM atviros prieigos centro metodininkės Lina Tamošiūnaitė ir Lina Janušauskienė, moksleivių susidomėjimas centro veiklomis šiuo metu pranoksta lūkesčius.

Kadangi centras įsikūręs Panevėžio „Minties“ gimnazijos patalpose, aplankėme ir gimnazijos kolegas, kurie mielai su mumis pasidalijo tarpdalykinės integracijos patirtimi (pristatė visą pluoštą integruotų pamokų, renginių, projektų). „Minties“ gimnazijos veiklos prioritetas – kurti aukštais lūkesčiais ir tradicijomis gamtamokslinėje ir sveikatinimo srityse išsiskiriančią gimnaziją. Tai jiems padeda įgyvendinti ir šalia įsikūręs robotikos centras, kur mokiniai gali plėsti turimas savo žinias, įgyti naujų žinių ir kompetencijų.

„Skęsta gimtinė švelniame džiugesy-/ Nevėži, tu mūsų širdy“,  – rašė M. Valančius, „Minties“ gimnazijos abiturientas. Taigi pabendravę su draugiškais gimnazijos mokytojais, pasivaikščioję senvage ir pasigėrėję Panevėžio miesto žaluma, kupini įspūdžių grįžome namo.

Asta Gagilienė, lietuvių kalbos mokytoja