Gegužės 31 d. vyko akcija, skirta Pasaulinei dienai be tabako paminėti.  Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į rūkymo problemą, jos daromą nepataisomą žalą žmogaus organizmui.

Mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo rūkančio žmogaus burna, kiek dervų susikaupia rūkančiojo plaučiuose. Gimnazistai vietoj dūmų pūtė spalvotus balionus ir tikrinosi plaučių tūrį, diskutavo, kiek kainuoja rūkymas ir sveikata. Sveikatos priežiūros specialistė Irena Kvedarienė pristatė anglies monoksido matuoklį, kuris parodo plaučių užterštumą, susidarantį ne tik dėl rūkymo, bet ir dėl užterštos aplinkos poveikio. Norinčiųjų pasitikrinti plaučių užterštumą atsirado daug.

III kl. mokiniai kartu su fizinio ugdymo mokytoja Rima Kasiliauskiene ir socialine pedagoge Laura Gerule išsiruošė į baigiamąjį žygį „Ženk nerūkęs“. Smagiai žingsniuodami mokiniai atliko įvairias užduotis, atsakinėjo į viktorinos klausimus apie rūkymo žalą ir priklausomybes. Pasivaikščiojimas gimnazistams suteikė išskirtinę galimybę apmąstyti išgyvenamas situacijas, pasirinkimo svarbą, suteikė žvalumo bei tapo puikiu laiko praleidimo būdu.

Laura Gerulė, socialinė pedagogė