Kovo 20 d. minima Pasaulio Žemės diena. Visą savaitę gamtos mokslų mokytojai kvietė gimnazijos bendruomenę įsijungti į renginius ir paminėti Miškų, Vandens ir Gandro dienas.

I–III kl. mokiniai įsijungė į prasmingą akciją „Paukščiai sugrįžta – reikia namų!“, kurią iniciavo biologijos mokytojos: K. Muraškienė ir D. Vaičekauskienė. Daugiau sužinoti apie įvairius paukščių galėjome gimnazijos informaciniame televizoriuje, kur visą savaitę buvo demonstruojamos net dvi nuotraukų parodos: „Pavasario šaukliai“ ir „Ką žinome apie paukščius“ (mokytojai:. R. Valčiukienė, A. Bertulis). Kokių tik čiulbuonėlių  neturime!

Vandens dieną paminėjome akcija, į kurią kvietė mokytoja K. Muraškienė ir III kl. mokiniai. Vyko geriamojo vandens degustacija. Galėjome skanauti 4 rūšių  (šaltinio, šulinio, mineralinio ir vandentiekio) vandenį. Reikėjo atskirti, kokį vandenį gurkšnojame. Vandenį skanaujančių buvo, bet nugalėtojų nebuvo, nes visi klydo nustatydami vandens rūšis.

Inkilų ir piešinių parodoje „Su pavasariu sugrįžta ir paukščiai“ visa gimnazijos bendruomenė galėjo pasigrožėti I–II kl. mokinių piešiniais (mokytoja J. Ratnikienė) ir pagamintų inkilų įvairove. Inkilai buvo perduoti Kuršėnų regioninio parko miškininkams, kurie namus paukšteliams iškels Bubių miške.  I kl. mokiniai biologijos temą „Kūno kodas“ galėjo mokytis mobiliajame planetariume, kuris laikinai buvo įsikūręs aktų salėje. Sferinis kinas visada būna įspūdingas. Šią savaitę vyko civilinės saugos pamoka „Nedegink žolės!“, praktikos darbai: „Rūgštys aplink mus“ (mokytoja V. Savickaitė), „Spektroskopas“ (mokytoja  R. Valčiukienė).

Džiugu, kad į šios savaitės renginius įsijungė ir gimnazijos kalbų mokytojai, kurie organizavo I–III kl. mokinių kūrybinio rašinio konkursą „Gamta – vienintelė knyga, kurioje kiekvienas puslapis prasmingas“.  Daugiau nei trisdešimt mokinių  konkursui pateikė eilėraščius, esė lietuvių, anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbomis.

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja