Prieš išvykdamas tęsti studijų Pietų Velso univeritete (angl. – University of South Wales) į gimnaziją susitikti su mokytojais ir mokiniais užsuko TB’13 laidos (baigė 2019 m.) alumnis Vilius Staražinskas. Dėl pandemijos Vilius praėjusiais metais (kai buvo įvestas nuotolinis mokymas) nusprendė pasiimti akademines atostogas ir sugrįžti į Lietuvą. Jo pasirinktos studijos – teismo ekspertizė ir kriminalistika. Vaikinas su didžiuliu entuziazmu IIP klasės mokiniams pasakojo apie studijas,  atliekamas praktines užduotis, pajuokavo,  kad  dabar, žiūrėdamas detektyvą, įvykius mato kitomis akimis, pastebi net mažiausius netikslumus.

Vilius pasakojo, kokių dalykų žinių ir įgūdžių reikia studijuojant šiuos mokslus. Į klausimą, ar mato save dirbantį šį darbą, VIlius nuoširdžiai atsakė, kad ėmė abejoti, nes grįžus į Lietuvą, jam pasitaikė proga įsidarbinti  Danske banke, kur teko vykdyti analitinius projektus, dirbti su Europos ir pasaulio investitoriais, nuolat vartoti anglų kalbą. Tai suteikė jam naujos patirties ir minčių dėl tolimesnės veiklos, bet šiuo metu yra apsisprendęs, kad  baigs pradėtas studijas, o ateityje galbūt rinksis ir kitą kryptį.

Viliaus patirtis sudomino mokinius ir jie jį apipylė klausimų lavina: kodėl Vilius priėmė tokius netikėtus sprendimus, ar jam padėjo mokymasis TBDP, ar jei galėtų atsukti laiką, vėl rintųsi TBDP ir kt. Vilius patikino mokinius, kad niekada nesigailėjo pasirinkęs mokytis pagal TB diplomo programą. Jo tvirtu įsitikinimu,  šis faktas jam tikrai padėjo gauti darbą Danske banke!  Jis mano, kad mokymasis pagal šią programą mokinį išmoko matyti situaciją plačiau, analizuoti giliau, ugdo vertybines nuostatas bei savybes (pvz., atvirumą pasauliui, komunikacinius gebėjimus, kritinį mąstymą). Susitikimo pabaigoje Vilius palinkėjo mokiniams nebijoti priimti iššūkius keliančius sprendimus, rizikuoti ir rinktis mokytis TBDP.

Rima Tamošiūnienė, TBDP koordinatorė