• Pirmasis DofE programos užsiėmimas 2023 m.

Spalio 3 d. pirmokai susirinko į pirmą oficialų DofE programos užsiėmimą. Kalbėjome apie savo galimybių ribas, jas matavome pasitelkdami praktinius pratimus. Nusprendę, jog nieko nėra neįmanomo, diskutavome, kas galėtų padėti siekti tikslų, kas iš tiesų yra tikslas, kokiu tikslu iš viso pasirinkta ši tarptautinė programa?

Smagu, Jog šiais mokslo metais, kaip niekad anksčiau, programą nutarė pradėti net 9 pirmokai, programą tęsia ir DofE sidabro ženklelio sieks 3 pirmokės.

Sėkmės jiems visiems!

  • Pirmasis DofE programos aukso ženklelis gimnazijoje

Birželio 19–21 dienomis „AUREADO“ komanda išsiruošė į aukso lygio bandomąjį žygį Labanoro girioje. Šiame žygyje mūsų gimnazijai atstovavo trečiokė Aistė Roznytė. Jai kompaniją palaikė du Šiaulių J. Janonio gimnazijos mokiniai ir dvi Klaipėdos Baltijos gimnazijos moksleivės. Kadangi komandą sudarė trijų skirtingų gimnazijų atstovai, žygio tikslas buvo ne tik patobulinti orientavimosi žinias, bet ir susipažinti, suprasti kiekvieno stiprybes ir užmegzti glaudų tarpusavio ryšį. Nors žygyje kilo įvairių sunkumų, su jais komanda susitvarkė puikiai, o didelę žygio dalį Labanoro girios gyventojai ir aplinkiniai galėjo girdėti skardų juoką bei žygeivių dainuojamas lietuviškas dainas.

Neilgai trukus, liepos 2–8 dienomis, „AUREADO“ komanda išvyko į Aukštuosius Tatrus (Slovakija). Prieš žygį komandos nariai nusprendė, kad sieks maksimaliai aukštų viršūnių (kiek tik leis fizinės ir psichologinės galimybės). Komanda perėjo kalnų trasą nuo Tatranska Javorina iki Stary Smakoviec, Velka Svišťovka (2038m) perėją, Terycho chatą (2015m) bei Prečne sedlo (2352m) perėją. Taip pat pasiekė ir vieną iš aukščiausių Aukštųjų Slovakijos Tatrų viršūnių – Vychodna Vysoka ( višūnės aukštis yra 2429 metrai virš jūros lygio). Dauguma žygeivių leidosi į kelionę po kalnus pirmą kartą, tad lengva tikrai nebuvo, bet tai žygį darė tik dar įdomesnį.

Baigę žygį komandos nariai padarė išvadą, jog „AUREADO“ komandai pavyko sukonstruoti puikų „dviratį“, kuris sklandžiai važiavo visą žygį. Komanda neabejoja, kad šis „dviratis“ ateity leisis į dar sudėtingesnius žygius!

Aistė Roznytė,  IV kl. mokinė

  • DofE veiklų pristatymas pirmokams

Rugsėjo 18 d. Bakutytė Barbora (IVa kl.), Kotryna Vilčiauskaitė (IIIb kl.), Venckutė Gabija (IIIc kl.) pristatė DofE veiklas pirmų klasių mokiniams. Programos koordinatorė – kalbų ir socialinių mokslų skyriaus vedėja Audronė Saldauskienė, vadovės – anglų k. mokytoja Inga Stonienė ir fizikos mokytoja Rima Valčiukienė.