Koks  yra demokratijos skonis? Į šį klausimą bandė atsakyti šeši Didždvario gimnazijos mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Valdos Kizevičiūtės, bei kiti projekto dalyviai iš Graikijos, Lenkijos, Slovakijos ir Čekijos. Savaitę gyvenę politinėje simuliacijoje Čekijoje, jie sužinojo, kaip veikia ir su kokiais sunkumais susiduria parlamentarai.

Simuliacijoje buvo sukurta nauja valstybė – Europistanas. Visi dalyviai buvo suskirstyti į partijas, kuriose turėjo ginti savo idėjas. Kiekvieną dieną dalyviai siūlydavo įvarius įstatymus bei problemų sprendimus, kurie padėtų valstybei įveikti sunkumus. Europistano gyventojai, pasitelkę savo sumanumą, išmintį, ryžtą, drąsą,  laimėjo karą prieš kaimyninę Italiją, pasikėsinusią okupuoti jaunųjų politikų sukurtą šalį.

Erasmus+ programa jaunimo mainų projekto dalyvius pakvietė į politiką pažvelgti iš arčiau, suprasti, ko  reikia, jei norime išlaikyti demokratiją šalyje. Tai koks tas demokratijos skonis? Projekto dalyviai vienbalsiai nutarė, kad jis visoks, jis įvairus, jis toks, kokio mums reikia, jei norime išlaikyti stiprią valstybę.

Dominyka Svilytė, IIID kl. mokinė