Gegužės 17 d. beveik 60 aktyviausių ir didžiausią pažangą per metus parodžiusių jaunųjų bendrovių (JB) rinkosi į finalinį „AcceleratorX” programos renginį – Nacionalinę eXpo. Po visus mokslo metus trukusio produkto kūrimo, sėkmingų ir nesėkmingų bandymų jį parduoti, finansų skaičiavimo, reklaminių vizualizacijų kūrimo buvo renkama geriausia bendrovė, kuri  atstovaus Lietuvai Europos antreprenerystės festivalyje „Gen-E“, Italijoje.

Džiaugiamės, kad prisijungti prie pačių geriausių buvo pakviestos ir dvi mūsų gimnazijos bendrovės: „AVATARIKA ” ir „NEPTUNE”. Jauniesiems antrepreneriams teko ne tik parengti išsamią bendrovių veiklos ir finansų ataskaitą, bet ir paskutinį kartą atlaikyti reiklias verslo komisijos pastabas ir klausimus. Galime didžiuotis, kad atlaikyti pavyko visai sėkmingai, tad dalinamės informacija apie paskutinius finalinio renginio – Nacionalinės eXpo vardininius apdovanojimus.

Sveikiname JB  „AVATARIKA” (III kl. mokiniai: Lauras Totilas, Rokas Pušinskis, Tonis Misiulis, Torinas Čiukna ir Motiejus Tamašauskas),  laimėjusią nominaciją „Geriausias EdTech sprendimas“ (steigėjas – nacionalinė švietimo agentūra EdTech). Mokiniai pristatė kuriamą platformą, paverčiančią sudėtingus mokomuosius dalykus žaidimu, ir stalo žaidimą, bendraamžiams padedantį pasiruošti matematikos egzaminui.

Sveikiname JB „NEPTUNE” (II kl. mokinės: Poškaitė Emanuelė ir Tamašauskaitė Ugnė), laimėjusią nominaciją „Socialiai atsakinga mokomoji moksleivių bendrovė“. Mokinės, konsultuojamos chemijos mokytojos V. Savickaitės, sukūrė ir pristatė ekologiškas skalbimo tabletes. Mokinės savo idėją nominacijos steigėjams Westem Union pristatė puikia dalykine verslo anglų kalba.

EXPO AKIMIRKOS IR REPORTAŽAI

  1. TV3 žinių reportažas (nuo 32 min.) TV3 žinios | S2024E237: TV3 ŽINIOS. 2024 m. gegužės 17 d. 18:30 val. įrašas | TV3 Play
  2. LRT žinių reportažas (nuo 4:46 min.) Žinios – 2024.05.18 – LRT
  3. Nuotraukų albumas:   Facebook

Diana Virbickaitė, ekonomikos mokytoja