Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, prancūzų kalba dažnai siejama su erudicija ir kultūra. Vertinant šį (ypač kalbų rinkoje) stipriai konkuruoti leidžiantį pranašumą ir siekiant praplėsti ir peržengti tradicinius su prancūzų kalba susijusius įsivaizdavimus, Prancūzijos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos ir Prancūzijos pramonės ir prekybos rūmai 2020 metų gruodžio 4 dieną jau trečiąjį kartą surengė forumą „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“. Renginio tikslas – įrodyti, kad prancūzų kalba (ne tik anglų k.) yra ateities ir profesinės veiklos kalba, įtaigus karjeros ir asmeninio tobulėjimo veiksnys.

Forumo idėja – sudaryti galimybę įmonėms ir institucijoms, kurių veikloje svarbi prancūzų kalbos kompetencija, susitikti su šią kompetenciją turinčiais ir ją tobulinančiais. Forumo svečiai – Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire LIGNIERE-COUNATHE, LR  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Vyriausioji patarėja Loreta Žadeikaitė, įmonių: „YARA“, „Decathlon“, „Institut ESTHEDERM PARIS“, „SCORE“, „TEL TONIKA NETWORKS LIETUVA“, atstovai, SCIENCESPO PARIS CivicTech tyrėjas, studentas.

Forumo tikslas – suteikti įmonėms tribūną ir galimybę tiesiogiai pristatyti savo veiklą potencialiems kandidatams, pakviesti besimokančius susipažinti su ekonomikos sektoriais, kuriuose vartojama prancūzų kalba, leisti pedagogams geriau suvokti ekonomikos pasaulio poreikius ir ekonominį kalbų vaidmenį, sukuriant jungtį tarp švietimo ir universitetinio bei verslo pasaulių ir kartu pasvarstyti apie prancūzų kalbos mokymą, studijas ir mokymąsi šia kalba.

Nors forumas šįkart vyko virtualiai, jame susirinko apie 200 studentų bei moksleivių iš visos Lietuvos, kurie mokosi prancūzų kalbos (tarp jų 8 ir mūsų Didždvario gimnazijos mokiniai).

Labai tikiuosi, kad išklausyti pasisakymai, išgirstos svarbios tiesos ir išsakyti poreikiai padės sukurti savąją sėkmės istoriją.

 Jūratė Šimkuvienė, prancūzų kalbos mokytoja