Spalio 25 d. ketvirtokai su istorijos mokytoja Asta Andžiuviene vyko į Šiaulių „Aušros“ istorijos muziejų. Čia 2023 m. rugsėjo 28 d. buvo atidaryta paroda „1923-ieji. Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija“, kuri skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui. Parodoje siekiama ne tik išsamiai ir objektyviai pristatyti 1923 m. įvykius, įvertinti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos aplinkybes, bet pateikti ir platesnį istorinį, kultūrinį kontekstą. Be to, pateikiama ne vieną dešimtmetį įvairiuose Lietuvos ir Prancūzijos archyvuose, muziejuose, bibliotekose, privačiose kolekcijose kaupta dokumentinė, kartografinė, ikonografinė medžiaga.

Taigi, mes turėjome edukacinį užsiėmimą, kuriame gilinome savo žinias bei pakartojome jau turimas. Atvykus į muziejų, mus pasitiko nuotaikingas gidas, kuris paruošė intriguojančių užduočių. Susiskirstėme  komandomis, netgi užsirišome žalius raiščius ant rankų su užrašu (MLS), kuris reiškė, jog esame Mažosios Lietuvos savanoriai. Tai leido dar labiau panirti į to meto emocijas bei pasijusti lyg iš tiesų esame karinės akcijos dalyviai. Parsisiuntėme mobiliąją programėlę,  išklausėme pasakojimų bei atlikome interaktyvias užduotis.  Po šios teorinės dalies mūsų laukė praktinė užduotis. Čia jau prireikė greičio, smalsumo, sumanumo bei turimų žinių. Gidas uždavė vieną klausimą, o atsakymą galėjome rasti parodoje (arba pasikliauti savo žiniomis). Suradę teisingą atsakymą, gaudavome nuotraukos dalelę. Atsakę į visus klausimus bei sudėlioję visą nuotrauką, susijusią su Klaipėdos kraštu, galėjo džiaugtis pergale.

Po edukacijos visi gavome iš muziejaus atminimui užrašų knygelę. Išėjome laimingi, apdovanoti ir, svarbiausia, papildę savo žinių bagažą!

Ugnė Takuševičiūtė, IVd kl. mokinė