Gegužės 14 d. IIS klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja Valda Kizevičiūte ir geografijos mokytoja Sniegina Raubaitė traukiniu vyko į išvyką-ekspediciją. Galutinė stotelė – Kaunas.

Kauno geležinkelio stotyje grupė mokinių, pasiruošusių iš anksto, visus supažindino su RAIL BALTICA  vykdomu projektu Lietuvoje. Apžiūrėjome ir europinę geležinkelio vėžę, kuri sujungs Lietuvą su Vakarų Europos miestais. Vėliau laukė kelionė troleibusu (daugeliui pirmoji) iki Petrašiūnuose pastatytos A. Brazausko hidroelektrinės – ją pristatė kita klasės grupė. Sužinojome apie Kauno hidroelektrinės statybas, elektrinės galingumą, Kauno marių susiformavimą ir kt. Apžiūrėję objektą, grįžome į miesto centrą.  Karo muziejuje aplankėme parodą „Opozicijos komunistinei valdžiai kaleidoskopas“. Dalis mokinių M. K. Čiurlionio muziejuje žiūrėjo filmą „Angelų takais‘‘, o kiti tuo pačiu metu vykdė socialinę apklausą, skirtą Romui Kalantai, kuris protestuodamas prieš 50 metų susidegino šalia muzikinio teatro.

Filmas, kaip sakė žiūrėjusieji, buvo geriausi dešimt eurų, kuriuos jie išleido. Virtualios realybės vaizdai sukėlė daug jausmų ir suteikė begalę įspūdžių. Apklausą vykdžiusi grupė kalbino praeivius, klausinėjo, ką jie žino apie Romą Kalantą. Jo pagerbti nuėjome prie jo susideginimo vietos.

Paskutine stotele iki traukinio tapo Volfo Engelmano alaus darykla. Apie ją šiek tiek papasakojo klasės vaikinų grupė. Tiesa, daryklos viduje nebuvome, tik pamatėmė apynių alėją – pagrindinę alaus žaliavą. Taigi kelionė į Kauną buvo turininga ir prasminga.

Ugnė Ivanovaitė, IIS kl. mokinė