Kad Kalėdos būtų tikrai įsimintinos, verta apsilankyti „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinėje mugėje „Kalėdos grįžta – eXpo 2021“.  Gruodžio 11 dieną, šeštadienį, net 130 jaunųjų bendrovių dalyvavo LITEXPO

parodų ir kongresų rūmuose su pačiomis jaukiosiomis kalėdinių dovanų idėjomis. Jaunosios bendrovės — tai dar mokyklos suole įsteigti verslai, kuriuos kuria mokiniai.

2021– 2022 m. m. Didždvario gimnazijoje įkurta net 11 jaunųjų bendrovių.  Kurdamas jaunąją bendrovę įgyvendinamas visas verslo valdymo ciklas: įkuriama įmonė, sukaupiamas pradinis kapitalas, planuojama veikla, analizuojami vartotojų poreikiai, kuriama paslauga arba produktas bei jis parduodamas, vykdoma rinkodaros kampanija, dalyvaujama, konkuruojama įvairiuose miestuose vykdomose verslo mugėse, patarimus, mokymus ir vertinimą organizuoja verslo mentoriai, o po mokymosi proceso įmonė uždaroma, pateikiamos finansinės ataskaitos.

Džiugu, kad jau pirmoje  „Kalėdos grįžta – eXpo 2021“  verslo mugėje šiemet buvo atrinkta ir pakviesta dalyvauti TB2 kl. mokinių bendrovė „Purple“ (Valerija Tarasiuk, Rosita Miežytė, Matas Kenstavičius).  Mokiniai joje pristatė savo produkciją, įrengė stendą, pasakojo, atsakė į klausimus apie savo gaminius, marketingo strategiją, finansines atskaitas.

Diana Virbickaitė, ekonomikos mokytoja

Gruodžio 11 d.„Litexpo“ kongresų ir parodų rūmuose įvyko tradicinė „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinė mugė. Joje mokomosios bendrovės, dalyvaujančios „accelerator_x“ programoje, pirmą kartą šiais mokslo metais pristatė savo sukurtas paslaugas ir produktus. „Litexpo“ lankytojų laukė 130 jaunųjų bendrovių – beveik 400 mokinių.

„Moksleiviai pasirodė puikiai — iš komisijos, vertinusios jaunąsias bendroves, sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų. Buvo akivaizdu, kad moksleiviai atsakingai pasiruošė eXpo, efektyviai pristatė savo bendrovių veiklą. Džiaugiamės, jog šiemet „accelerator_x“ programoje dalyvauja daugiau nei 3000 mokinių, kurie stiprina XXI amžiui labai reikalingas kompetencijas – tai antreprenerystė, kūrybiškumas, kritinis mąstymas.“ Iš Šiaulių Didždvario gimnazijos eXpo aplankė „Purple“ komanda, kuriuos palydėjo ekonomikos mokytoja Diana Virbickaitė.

Mokinius į kalėdinę eXpo palydėjo visas būrys mokytojų, kurie tarsi gidai padeda jaunosioms bendrovėms jų verslo kūrimo kelionėje. Mokytojai sulaukė padėkų nuo Inovacijų ir ekonomikos ministrės Aušrinės Armonaitės, Verslios Lietuvos vadovės Dainos Kleponės ir „Lietuvos Junior Achievement“ vadovės Andželikos Rusteikienės už dalyvavimą „accelerator_x” programoje. „Esame itin dėkingi mokytojams, kurie skiria savo laiką antreprenerystės ugdymui. Ačiū, kad padedate moksleiviams atskleisti savo potencialą verslumo srityje“, – sako Andželika Rusteikienė.

EXpo taip pat įvyko ir geriausiųjų bendrovių apdovanojimai. Lietuvos Junior Achievement partneriai ir draugai įsteigė net 18 nominacijų, o specialiai tam skirta komisija išrinko ir geriausias komandas, kurioms skyrė I-III vietas.

„Smagu stebėti, kaip auga moksleivių verslai, kai jie gauna pakankamai pagalbos ir patarimų iš profesionalų. Tokie renginiai, kaip „eXpo“, yra labai svarbūs jauniesiems verslininkams, tad kiekvienas ten nupirktas produktas gali tapti postūmiu toliau vystyti savo verslą.“, – pasakoja A. Rusteikienė. „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė prideda, kad moksleiviai savo ruožtu atsidėkoja stipriu įkvėpimo užtaisu. Ji teigė: „Po „eXpo“ sulaukiame daug atsiliepimų, kad mugės dalyviai įkvepia veikti, siekti daugiau. Matyti, kaip tokio amžiaus vaikai jau kuria savo verslus ir drąsiai juos pristato — tai labai įkvepia“.

Daugiau informacijos

Nuotraukų albumai:

Kotryna Kanclerytė, projekto koordinatorė