Sausio 28 d. mūsų gimnazijoje lankėsi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto (VU TSPMI) dėstytojai. Prezentacija buvo pradėta politologo profesijos  apibrėžimu. Tad anot dėstytojų, politologas – tai  žmogus, stebintis įvykius tarptautinėje ar savo valstybės erdvėje. Dėstytojas Valentinas Beržiūnas  mokinius supažindino su trimis pagrindinėmis teorijomis, kuriomis vadovaujasi politologai. Dėstytoja Viktorija Rimaitė Beržiūnienė kalbėjo apie meno sąsają su politika. Labai smagu, kad dėstytojai ne tik patys kalbėjo, bet įtraukė ir klausytojus tekstams ir nuotraukoms analizuoti. Ši paskaita  buvo įdomi praktika visiems dalyvavusiems.

Be abejo, svarbiausia susitikimo dalis buvo skirta instituto, ten vykdomų programų pristatymui. Svečiai pasakojo apie  instituto gyvenimą,  renginius, studentų organizacijas. didelį dėmesį skyrė galimoms mainų programoms, naujai atsiradusiai programai „Globalūs iššūkiai“, dėstomai anglų kalba.

Tokie karjeros pristatymai yra labai naudingi tiek abiturientams, tiek  trečiokams, kadangi atsiranda galimybė  išsamiai sužinoti ne tik apie skirtingus karjeros kelius.

Valerija Tarasiuk, TB2 kl. mokinė