Lapkričio mėn. per anglų k. pamokas besimokydami temą apie menus, IIA, IIM ir IIP klasių mokiniai dirbo visiškai kitokioje erdvėje – Šiaulių Dailės galerijoje, kur dalyvavo edukacijoje „Kūrybinio mąstymo laboratorija dailės galerijoje“. Žiūrėjome angliškus filmukus, stengėmės išsiaiškinti, kokios tikrosios kai kurių paveikslų (pavyzdžiui, „Monos Lizos“) populiarumo priežastys.

Galerijos darbuotoja Roberta pristatė metodiką, kaip analizuoti meno kūrinius, o mokiniai, išsibarstę po galerijos erdves ir susiradę jiems patinkantį kūrinį, interpretavo jį pagal pateiktus klausimus (What‘s going on in the picture?/Kas vyksta paveiksle?, What makes you say that?/Kas verčia tave taip manyti?, What feelings does the picture evoke?/Kokius jausmus sukelia kūrinys?, What else can you find/understand?/ Ką dar gali suprasti?). Patyrinėję eksponuojamus Kauno dailininkų kūrinius, su galerijos darbuotojomis aptarėme įspūdžius, o grįžę į gimnaziją diskutavome apie veiklas ir patirtis. Tikrai prasminga ir įdomi veikla.

Kita užduotis mokiniams – pristatyti mėgstamiausią savo meno kūrinį klasės draugams. Šalia mėgstamų filmų ar knygų daug mokinių kalbėjo ir apie įsimintinus vaizduojamosios dailės kūrinius, tokius, kaip: E. Munch‘o „Šauksmą“ ar Rembrandt‘o „Danają“.

Rūta Alminienė, anglų k. mokytoja