Vokiečių kalba neatsiejama nuo Lietuvos švietimo, kultūros ir verslo. Norėdamos pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse, penkios Vokietijos institucijos Lietuvoje 2016 metais pakvietė visus, neabejingus vokiškai kultūrai, prisijungti prie Vokiečių kalbos dienų ir spalio savaitę organizuoti su Vokietija ir jos kalba susijusius renginius.

Didždvario gimnazija taip pat aktyviai įsijungia į „Ö kaip vokiškai savaitę“. Šių metų tema – vokiečių darbo (dalykinė) kalba, tad  pirmokai pirmiausia nusprendė visus supažindinti  su įvairiomis profesijomis vokiškai. Jų projektinių darbų paroda  „Berufe“ visą savaitę puikavosi I a. foje.

II kl. besimokantieji vokiečių k. įsitraukė į tarptautinį projektą, simuliacinį žaidimą „Klimatui neutralus miestas. Sausros, kylantis jūros vandens lygis, sparčiai tirpstantys ledynai, karščio bangos – klimato kaitos padariniai tampa vis akivaizdesni. Simuliacijos žaidimo-konkurso dalyviai buvo kviečiami atstovauti įvairioms išgalvoto miesto interesų grupėms, diskutuoti apie aplinkosaugą, siūlyti sprendimo būdus tvaresniam gyvenimui ir bendrai siekti pokyčius lemiančio rezultato.

Kartu su Latvijos, Estijos, Čekijos ir kt. šalių jaunuoliais  po debatų ir aptartos vizijos, kaip sukurti žalesnį miestą, mūsų mokiniai savo idėjas išdėstys sukurtame filmuke, kuris bus demonstruojamas, aptariamas, vertinamas projekte dalyvaujančiose mokyklose.

 Integruotos interaktyvios I-III kl. pamokos, kurias vedė  (iš anksto pasiruošę) patys mokiniai  praplėtė krašto, kurio kalbą mokosi, pažinimą. Mokiniams tokios pamokos kelia teigiamas emocijas, skatina bendradarbiavimą, lavina IT įgūdžius.

Visą savaitę Didždvario gimnazijos tiek mokiniai, tiek mokytojai turėjo galimybę ,,studijuoti” jaunimo vokiečių kalbą – JUGENDSPRACHE. Taip vadinosi ir kelių gimnazistų sukurtų plakatų paroda I a. foje.

Daiva Staniulytė, vokiečių k. mokytoja