Kovo 31 d. dalyvavau VšĮ „Edukaciniai projektai“ organizuotoje baigiamojoje respublikinėje konferencijoje „Pa-STEAM-ink savo mokyklą“, Erasmus+ projekto „STEAMulate you school“ mokymuose. Šiuo projektu siekiama padėti vidurinių mokyklų mokytojams ir mokiniams įgyti ir ugdyti pagrindinius įgūdžius ir bendrąsias  kompetencijas taikant veiksmingas ir novatoriškas metodikas, skatinančias tarpdalykinį bendradarbiavimą. Mokymų pagrindą sudarė 5 moduliai (maždaug 40 val.): įvadinis modulis ir partnerių iš Italijos, Prancūzijos, Lietuvos (VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI), Graikijos paruoštos skaitmeninės ateljė. Po mokymų buvau pakviesta į VšĮ „Edukaciniai projektai“ organizuotus nuotolinius susitikimus ir STEAM mokymų ciklą, kur turėjau galimybę praktiškai išbandyti Erasmus+ projekto „STEAMulate your school“ sukurtas skaitmenines ateljė:

„Snaigių mokslas“: mokymų pagrindinis tyrinėjimo objektas yra snaigės. Jas analizavome iš įvairių dalykų perspektyvos – matematikos, geometrijos, chemijos, fizikos ir menų. Mokymuose buvome skatinami nuo tradicinio snaigių suvokimo pereiti į sudėtingesnį, įdomesnį šio natūralaus gamtos reiškinio analizę.

„Skaičiuojame emocijas“: mokymuose ieškojome atsakymų į klausimą „Kaip galime sujungti loginį ir emocinį mąstymą?“ Ši veikla padeda vystyti emocinį intelektą pasitelkiant matematiką bei išmaniąsias technologijas.

„Mėnulio veidai“: mokymuose tyrinėjome mėnulį. Jį analizavome iš skirtingų dalykų perspektyvos – astronomijos, istorijos, dailės, literatūros. Be to, patobulinome skaitmeninius gebėjimus naudojantis Canva programėlę.

Kovo 31 d. baigiamojoje projekto konferencijoje aptarėme STEAM mokymų ciklą, buvo pristatyti projekto rezultatai. Visus užsiėmimus galima rasti projekto svetainėje https://lt.steamulateyourschool.eu/steam-toolkit .

Buvo įdomu ir naudinga dalyvauti projekte, tarptautinėje konferencijoje susitikti ir pabendrauti su projekto partneriais iš Italijos, Prancūzijos, Graikijos bei kolegėmis iš visos Lietuvos. Esu kupina idėjų ir didelio noro dalintis.

Lydyja Dronova-Platbarzdė, matematikos mokytoja