Spalio 21 d. dalyvavome Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos regiono plėtros instituto Pasaulinės statistikos dienos paminėjimo renginyje ir pristatėme pranešimą „Palyginamoji skaitomų knygų ir klausomos muzikos analizė”. Kad pasiruoštume šiam projektui, parengėme apklausą Didždvario gimnazijos mokiniams ir ,suskaičiavę gautus rezultatus, juos palyginome.

Renginyje dalyvavo mokiniai ne tik iš Šiaulių, bet ir iš kitų Lietuvos miestų (pavyzdžiui, iš Vilniaus, Klaipėdos) mokyklų. Pranešimai buvo išties įdomūs: pavyzdžiui, sužinojome, kokių baimių turi žmogus, kokią įtaką jos daro kiekvienam mūsų, išgirdome statistiką apie tai, kiek laiko mokiniai keliauja į mokyklą ir supratome, kuo skiriasi kelionė, jei gyveni  dideliame mieste ar mažame miestelyje. Klausydami pranešimų, nejučia lyginome su savo patirtimi. Vienas įdomiausių pranešimų buvo apie tai, kas dažniausiai lemia vedybas, skyrybas, kokią įtaką santykiams turi zodiako ženklai.

Be jokios abejonės, visi pristatymai buvo įdomūs, bet vis tik įdomiausia buvo patiems įvykdyti savo projektą ir sužinoti, kokią muziką ir kokią literatūrą labiausiai mėgsta mūsų gimnazistai.

Eugenijus Buivydas, matematikos mokytojas