Vasario 3 d. A. J. Greimo skaitykloje atidaryta III kl. mokinių kūrybinių darbų paroda „Autoportretas“. Anot prancūzų rašytojo Édouard Levé, „tiksliai apibūdinti savo gyvenimą užtruktų ilgiau nei jį nugyventi“.  O kiek reikia laiko, kad suvoktum, kas esi ir koks esi?

,,Autoportretas – tai virtuoziškas menas savo gyvenimo paveikslą sutalpinti į paauksuotus rėmus, pakabinti jį subtiliausiame savo namų kampelyje ir taip padovanoti pasauliui suvokimą, kas iš tiesų esi”. Greta Jokimčiūtė

Mes vis galvojame, kad žmogus tyrinėja reiškinius, supančią aplinką, santykius, diena iš dienos gilindamasis į tai, kas matoma ar tik nujaučiama. Bet iš tiesų mes visą gyvenimą tyrinėjame save ir, kas įdomiausia, kaskart tai darydami, atrandame vis naujų ir dar nepažintų briaunų.

Autoportretas – dailininko sukurtas jo paties atvaizdas, leidžiantis ne tik pažvelgti į savo ar kitų išorę, bet ir, nagrinėjant spalvų sąskambius, potėpių ar linijų struktūrą, įvertinant kompoziciją ar net kūrinio formatą,  pastebėti autoriaus charakterio savybes, nuotaiką ar prisiliesti prie detalėse užkoduotų patirčių ar slapčiausių minčių.

Pristatome trečiokų kurtus autoportretus, kuriuose jie pasakoja apie save – kukliai ir drąsiai, žaismingai, spalvingai ir rimtai. Įsižiūrėkite – gal pažįstamus žmones pamatysite visai kitoje šviesoje? 

 

 Jovita Ratnikienė, dailės mokytoja