Birželio 19–21 dienomis „AUREADO“ komanda išsiruošė į aukso lygio bandomąjį žygį Labanoro girioje. Šiame žygyje mūsų gimnazijai atstovavo trečiokė Aistė Roznytė. Jai kompaniją palaikė du Šiaulių J. Janonio gimnazijos mokiniai ir dvi Klaipėdos Baltijos gimnazijos moksleivės. Kadangi komandą sudarė trijų skirtingų gimnazijų atstovai, žygio tikslas buvo ne tik patobulinti orientavimosi žinias, bet ir susipažinti, suprasti kiekvieno stiprybes ir užmegzti glaudų tarpusavio ryšį. Nors žygyje kilo įvairių sunkumų, su jais komanda susitvarkė puikiai, o didelę žygio dalį Labanoro girios gyventojai ir aplinkiniai galėjo girdėti skardų juoką bei žygeivių dainuojamas lietuviškas dainas.

Neilgai trukus, liepos 2–8 dienomis, „AUREADO“ komanda išvyko į Aukštuosius Tatrus (Slovakija). Prieš žygį komandos nariai nusprendė, kad sieks maksimaliai aukštų viršūnių (kiek tik leis fizinės ir psichologinės galimybės). Komanda perėjo kalnų trasą nuo Tatranska Javorina iki Stary Smakoviec, Velka Svišťovka (2038m) perėją, Terycho chatą (2015m) bei Prečne sedlo (2352m) perėją. Taip pat pasiekė ir vieną iš aukščiausių Aukštųjų Slovakijos Tatrų viršūnių – Vychodna Vysoka ( višūnės aukštis yra 2429 metrai virš jūros lygio). Dauguma žygeivių leidosi į kelionę po kalnus pirmą kartą, tad lengva tikrai nebuvo, bet tai žygį darė tik dar įdomesnį.

Baigę žygį komandos nariai padarė išvadą, jog „AUREADO“ komandai pavyko sukonstruoti puikų „dviratį“, kuris sklandžiai važiavo visą žygį. Komanda neabejoja, kad šis „dviratis“ ateity leisis į dar sudėtingesnius žygius!

Aistė Roznytė,  IV kl. mokinė