Spalio 26 d. Ia kl. mokiniai dalyvavo integruotoje prancūzų kalbos pamokoje, kurios tikslas – ugdyti atvirumą pasauliui, domėtis Lietuvos ir kitų šalių papročiais, tradicijomis, kultūra. Pamokoje svečiavosi moksleivė iš Šveicarijos, dabar atliekanti cirko akrobatės praktiką Londone, – Emma Brovarone. Šiauliuose ji turi draugų, todėl mielai sutiko pasidalinti savo patirtimi, papasakoti apie savo šalį bei keliones prancūziškai gimnazijos pirmokams.

Septyniolikmetė puikiai kalba prancūzų, vokiečių, anglų, ispanų bei italų kalbomis. Daug keliauja, mokosi. Pagrindinis hobis, žinoma, – cirkas. Be to, Emma rašo knygą apie savo keliones, o jų tikrai daug (lankytasi Anglijoje, Ispanijoje, Italijoje, Portugalijoje, Australijoje, JAV).

Pasaulio tautos, papročiai, tradicijos ir kalbos be galo įvairios, tačiau skirtinguose kraštuose gyvenantys žmonės turi ir panašumų: kiekvienas nori gyventi saugioje aplinkoje, bendrauti, kurti šeimas ir būti gerbiami. Neretai, nepažindami vieni kitų, mes susikuriame stereotipus, užsikrečiame nepagrįstomis tolimųjų kraštų ar kitokių kultūrų baimėmis, kurios dažnai yra tik nepagrįsti mitai.

Tad moksleiviams pažinti užsieniečius, bendrauti su jais, sužinoti daug įdomių faktų apie kitą šalį yra tiesiog būtina. Tai motyvuoja mokytis kalbų, skatina pasitikėjimo savimi jausmą, suvokimą, kad Lietuva irgi yra įdomi ir  graži, kad atvykusiems mes tikrai turime ką parodyti.

Jūratė Šimkuvienė, prancūzų kalbos mokytoja