Rugpjūčio 16–22 dienomis Kelmės rajone, „Miego klinikoje“, jau šeštą  kartą įvyko prancūzų kalbos stovykla „Magique franςais“. Joje dalyvavo penkiasdešimt moksleivių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Molėtų ir Šiaulių miestų. Keturių pedagogų bei dviejų savanorių pagalba vaikai turėjo galimybę ne tik patobulinti savo prancūzų kalbos žinias (rytinių edukacinių užsiėmimų metu), bet ir įtvirtinti jas žaisdami, vaidindami, sportuodami, muzikuodami. Šiais metais į svečius atvyko skautai. Netradicinės integruotos skautiškos ir prancūziškos užduotys sudomino net pačius didžiausius skeptikus. Svečias iš Šiaulių Jaunųjų technikų centro moksleivius supažindino su filmo kūrėjo, operatoriaus darbu. Kūrėme trumpus filmukus prancūzų kalba. Rytinė mankšta ir sportiniai turnyrai padėjo jaustis žvaliai. Stovykloje veikė vietinis paštas, kuris įtraukė visus parašyti laiškelį labiausiai patikusiam draugui ar tiesiog padėkoti už kartu praleistą laiką.

Savaitės trukmės stovyklos laiką vainikavo šeštadienio laužas ir atviri vaikų pokalbiai. Pažadėjome vieni kitiems mokytis prancūzų kalbos ir dar ne kartą susitikti šioje „magiškoje stovykloje“.

Nuoširdus AČIŪ puikiai ir darbščiai komandai, padėjusiai įgyvendinti nerealiausias mintis. Esu ypač dėkinga pagrindiniams stovyklos rėmėjams – Prancūzų institutui, Neformaliojo švietimo centrui, Didždvario gimnazijai. Manau, kad ir šį kartą „blynas neprisvilo“.

Jūratė Šimkuvienė, prancūzų kalbos mokytoja, stovyklos koordinatorė