Prancūziškas kinas gali būti visoks: nuo nostalgiškų Simone Signoret, Jean-Paul Belmondo juostų iki šių dienų drąsių jaunųjų kūrėjų bandymų – tai įrodė sausio 28 – vasario 4 dienomis jau 17-ąjį kartą įvykęs prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“, drąsiai atnaujinęs ne tik savo įvaizdį, bet ir išsigryninęs savo tikslą: kino teatruose visoje Lietuvoje ir Šiaulių dailės galerijoje buvo pristatyti įdomiausi pradedančių prancūzų kūrėjų filmai.

„Žiemos ekranai“ – tai nuo 2004 m. Prancūzų instituto Lietuvoje rengiamas prancūziško kino festivalis, kasmet vykstantis net keliolikoje Lietuvos miestų. Festivalio siekis – pristatyti naujausias autorinio prancūziško kino tendencijas ir supažindinti žiūrovus su kino istorijoje svarbiais prancūziško kino pavyzdžiais.

Šiais metais festivalio pagrindinė programa buvo skirta kino debiutams. Tai sąmoningas ir apgalvotas sprendimas, kuriuo siekiama, kad kiekvienas filmas „Žiemos ekranams“ taptų ryškiu įvykiu, surastų ir paliestų savo žiūrovą bei būtų jaukiu, lėtu pabuvimu su prancūzų kino istorijomis. Visi pagrindinės programos filmai Lietuvoje bus rodomi pirmą kartą.

„Žiemos ekranų” festivalyje Šiaulių dailės galerijoje aktyviai dalyvavo ir mūsų Didždvario gimnazijos mokiniai, antrokai: Atėnė Domeikaitė bei Vitas Baranauskas, kiekvieną vakarą pristatė filmą prancūzų ir lietuvių kalbomis susirinkusiai miesto visuomenei. Džiaugiamės įsilieję į miesto kultūrinį gyvenimą prancūzų kalba.

Jūratė Šimkuvienė, prancūzų kalbos mokytoja