Rugpjūčio 8–14 dienomis keturi gimnazijos pirmokai: Danas Šidlauskas (IP kl.), Danius Zapalskis (IP kl.), Žemyna Griškutė (IA kl.), Algita Armalaitė (IA kl.), su anglų kalbos mokytoja Inga Stoniene lankėsi Čekijos mieste Nachod ir dalyvavo Erasmus+ projekto „THE CLIP“ mobilume kartu su partneriais iš Italijos, Čekijos, Graikijos ir Estijos.

Projekto susitikimo tikslas – atkreipti visuomenės bei jaunimo dėmesį į patyčias, negatyvios nuomonės išsakymą virtualioje erdvėje, neapykantos kalbą. Jaunuoliai visame pasaulyje daug laiko praleidžia tokiose platformose, kaip: Youtube, Tik-Tok, kurios ne tik formuoja požiūrį į pasaulį, bet ir įrodo, jog problema dėl patyčių  tikrai egzistuoja. Kad būtų įgyvendintas projekto  tikslas, buvo nuspręsta sukurti dainą, ją vizualizuoti  ir tokiu būdu parodyti, kaip negatyvi aplinkinių nuomonė gali paveikti jauno menininko kelią.

Projekto dalyviai, dirbdami grupėse, sukūrė dainai muziką, žodžius, šokį ir nufilmavo videoklipą. Daina buvo įrašyta profesionalioje įrašų studijoje Prahoje, filmavimo metu su projekto dalyviais taip pat dirbo režisierius, kuris padėjo parinkti filmavimui aplinką, dalijosi savo patirtimi ir patarimais, ko reikia įtaigiam vaizdui. Buvo nerealu!

Mokiniai ne tik sužinojo, išmoko naujų dalykų, bet ir patobulino bendravimo įgūdžius anglų kalba, susirado naujų draugų. Be to, lankėsi Čekijos sostinėje Prahoje, o, lankydamiesi Adršpach-Teplice uolų parke, turėjo unikalią progą pamatyti ir įsitikinti, kokia graži šalies gamta.

Su nekantrumu laukiame mūsų kūrinio Youtube platformoje!

Inga Stonienė, anglų k. mokytoja