Lapkričio 25 d. didždvariečiai, kurie domisi komunikacija, prisijungė prie socialinės iniciatyvos „Prokalbiai gyvai: komunikacijos labirintuose“. Prokalbių komanda kalbino tikrus komunikacijos žinovus: Justę Gvazdaitytę, daugiau nei dešimt metų patirties reklamos ir komunikacijos srityje turinčią specialistę, Aidą Puklevičių, šmaikščiu rašymo stiliumi ir erudicija garsėjantį rašytoją, scenaristą, žurnalistą ir redaktorių, komunikacijos paslaugų agentūros „Fabula Hill + Knowlton Strategies“ kūrybos vadovą, aktyviai komunikuojantį socialiniuose tinkluose, Justę Tankevičiūtę-Raudę, buvusią pianistę, muzikos vadybininkę, dirbančią su grupe Subtilu-Z ir kitais atlikėjais, dirbančią su įvairiais muzikiniais projektais.

Mokinių mintys po  renginio:

Komunikacija – tai bendravimas bei kitiems žmonėms daroma įtaka. Komunikuojant itin svarbios smalsumo, kūrybiškumo, greitos reakcijos bei plataus akiračio savybės. Pašnekovai minėjo, jog daugiausiai patirties jiems įgyti padėjo praktika bei autoritetai.

Rusnė Medžiaušytė, IIIa kl.

Per renginį užsirašiau du itin patikusius posakius: „Kai tu esi apie viską, tu esi niekas“ ir „Neverta meluoti, nes vėliau susipainiosi savo mele”. Klausydama pašnekovų, supratau, kad komunikacijai reikia kuo daugiau praktikos. Man labai patiko šis renginys, įkvepiantis ir informatyvus.

Gerda Rumšaitė, IIG kl.

Renginys labai patiko, juk buvo parinkti daug patirties turintys ir puikūs savo srities specialistai. Jie ne tik pasidalijo žiniomis apie komunikacijų sritį, bet ir savo patirtimi. Buvo įdomu išgirsti, kad komunikacija ne visada yra susijusi su reklama ir kad vienokiu ar kitokiu būdu visur galime atrasti komunikacijos ženklų. Aš pati domiuosi komunikacijos sritimi, tačiau niekada nemaniau, jog būtina išmanyti ir valstybės įstatymus. Kadangi planuoju studijuoti komunikacijas, renginys man buvo išties naudingas.

Gražvilė Kalužinaitė, TB1 kl.

Renginys patiko pirmiausia todėl, kad smagūs pašnekovai. Sužinojau, kad norėdamas tapti geru komunikacijos specialistu, privalai būti drąsus, smalsus, kūrybiškas, turi viskuo domėtis, mokėti greitai spręsti situacijas. Viena pašnekovių akcentavo, kad daug ko išmoko ne tik iš mokytojų, bet ir iš savo asmeninio darbo, įgytos patirties.

Elija Auštikalnytė, IS kl.

Renginio lektoriai paneigė mitą, kad komunikacijos specialistas būtinai turi būti ekstravertas. Pasirodo, komunikacijos srityje puikiai gali dirbti ir intravertas. Be to, pasakė, jog nėra būtina baigti aukštojo mokslo, jei yra noras, visada galima suderinti studijas ir praktiką, nes  tik praktikoje įgyjami nauji įgūdžiai.

Leticija Čiužauskaitė, IVa kl.

Diskusija buvo įdomi, labai įdomūs pašnekovai, kurie pasidalijo savo darbo užkulisiais. Buvo įdomu išgirsti, kad nėra būtinybė baigti mokslus komunikacijos srityje, norint būti geru specialistu, nes žinoma viskas ateina per patirtis, potyrius. Taip pat manau, supratau, kad ši sritis man tiktų ir patiktų, nes mėgstu domėtis, mėgstu mąstyti apie pasaulį iš dviejų pusių, todėl buvo smagu išgirsti, kad būtent ši savybė ir yra svarbiausia šioje srityje. Taip pat įdomu buvo sužinoti apie partizaninę reklamą ir jos sąvoką bei prasmę.

Dominyka Svilytė, IIY kl.

Laima Vielikėnienė,  profesijos patarėja