Spalio 16 d. Kaune  Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyko respublikinis Meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo 42 skaitovai iš visos Lietuvos. Mūsų gimnazijai atstovavo IV klasės mokinė Kamilė Vasilenko. Ji skaitė M. Martinaičio eilėraštį „Saulės grąža“ ir  savos kūrybos eilėraštį „Ant mano gležnų rankų“. Už skaitytus eilėraščius Kamilė buvo apdovanota atminimo ženkliuku ir  Maironio poezijos rinkiniu „Pavasario balsai“.

Po renginio su Kamile aptarėme, ar buvo verta dalyvauti, juk jokių prizinių vietų nelaimėjome. Ji teigė, kad dalyvavimas skaitovų konkurse jai suteikė daug naudingos, prasmingos patirties, jai buvo įdomu išgirsti deklamuojančius dalyvius, pabūti formalioje konkurso aplinkoje, išgirsti komisijos, kurią sudarė aktoriai, komentarų. Mokinei (beje, ir man) didžiulį įspūdį paliko ir pats Maironio muziejus bei jo ekspozicijos.

Ačiū Kamilei už dalyvavimą ir linkiu nepaleisti poezijos mūzos, nes, kaip sakė poetas Just. Marcinkevičius,  „Tikroji poezija, kai eilėraštyje lieka ne rankų, o širdies šešėlis“.

Asta Gagilienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja