Vasario 15 d. gimnazijos antrąkart organizuotoje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Sėkmingos patirtys mokant istoriją, pilietiškumo pagrindus“ dalyvavo daugiau nei 70  istorijos mokytojų iš įvairių šalies mokyklų. Konferenciją pradėjo LR Krašto apsaugos ministro patarėja, buvusi didždvarietė Kamilė Šeraitė, kuri kalbėjo tema „Pilietiškumas vakar, šiandien, rytoj“. Lektorė akcentavo, kad pilietiškumas – tai pats gyvenimas, o mokytojo paskirtis – padėti mokiniui tai suvokti. Svarbu, kad mokiniai liudytų savo patirtimi ir būtų aktyvūs savo šalies piliečiai.

Aktualių temų diskusijai istorijos mokytojai turi daug. Jiems rūpi  pilietiškumo istorijoje liudijimai, atnaujintos bendrojo ugdymo programos, mokinių mokymosi motyvacija, kompetencijomis grįstas ugdymas, istorijos ir pilietiškumo pagrindų dermė, edukacinių programų pritaikomumas, pamokų organizavimas kitose erdvėse, brandos darbo rengimas, vertinimas ir įsivertinimas pamokose, kūrybiškumo ugdymas ir kt.

Džiaugiamės, kad istorijos mokytojai noriai dalijosi savo praktine patirtimi (buvo perskaityta 16 pranešimų). Konferencijos dalyvius ypač sudomino Raseinių rajono Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos istorijos mokytojos Gintarės Tytmonienės pranešimas „Kuriu ir mokausi“ – mokytoja kalbėjo apie tai, kaip jos mokiniai sėkmingai mokosi istoriją kurdami komiksus, Panevėžio 5-osios gimnazijos istorijos mokytojos Jūratės Jankevičienės pranešimas – mokytoja pristatė istorijos, pilietiškumo pagrindų ir IT integruotą projektą „Lietuvos partizaninės apygardos laikraštis“, Kalvarijos gimnazijos istorijos mokytojos Arūnės Vaičiūnaitės-Levuškienės pranešimas „Lokaliosios istorijos tyrinėjimas istorijos pamokų kontekste“, kuris buvo skirtas istorijos brandos darbo rengimo pristatymui,  mokytoja akcentavo, kad brandos darbas paskatina mokinius domėtis  lokalia istorija ir, be abejo, mūsų gimnazijos istorijos mokytojos Gienos Kubiliūtės pranešimas „Mokomės piketuoti“, kuriame ji pristatė, kaip moko II kl. mokinius teisingai piketuoti.

Apibendrinę konferenciją, supratome, kad ši konferencija – tai puiki platforma šalies istorijos mokytojams pristatyti savo gerąją patirtį, pasidžiaugti sėkmėmis ir vieniems iš kitų pasisemti idėjų.

Valda Kizevičiūtė, istorijos mokytoja