Gegužės 11 d. Šilutės kultūros ir pramogų centre vyko dviejų dalių  festivalis – konkursas, kuriame dalyvavo Didždvario gimnazijos I ir III klasės šokėjai. Pirmoji dalis skirta liaudiškų šokių konkursui „Šokis mus Jungia“, o antroji parodomoji programa „Kur žmogus ir vanduo kuria gyvenimą“. Konkurse dalyvavo šokėjai iš Rygos (Latvija) ir keturiolika liaudiškų šokių kolektyvų iš visos Lietuvos: Šiaulių, Joniškio, Šilalės, Kvėdarnos, Panevėžio, Vainuto ir Kauno.

Sveikiname I ir III klasių Šiaulių Didždvario gimnazijos šokėjus ir jų vadovus Violetą ir Romualdą Laugalius bei Gretą Šveikauskatę iškovojus I vietą ir tapus šio konkurso laureatais 2024 metais. Pereinamoji „Santaros“ taurė grįžo į Šiaulius ir mūsų miestui vėl atiteko teisė organizuoti kitų metų festivalį-konkursą.

Bus smagu tęsti šią tradiciją, atsiverti naujai patirčiai, plėtoti tarpmokyklinius, kultūrinius mainus, puoselėti sceninių šokių tradicijas, skatinti kūrybinę veiklą, dalyvauti liaudies šokio sklaidoje bei plėsti liaudies meno suvokimo ribas.

Festivalis-konkursas „Šokis mus Jungia“ pirmą kartą buvo surengtas 2015 metais. Jo sumanytojas Kauno „Santaros“ gimnazijos mokytojas ekspertas, Kauno miesto choreografijos metodinės tarybos prezidentas, choreografas Kazimieras Kondratavičius. Konkurso lauretams įteikiama pereinamoji „Santaros“ taurė.

Esta Graželiūnė, I kl. kuratorė, Jūratė Šimkuvienė, šokėjų mama