Spalio 24-ąją, Tarptautinės klimato kaitos dienos proga, mokiniai per geografijos pamoką turėjo galimybę dalyvauti aplinkosaugos egzamine, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemas ir didinti žinias šia tema. Egzamino tikslas buvo ne tik išbandyti dalyvių žinias apie klimato kaitą, bet ir skatinti diskusiją apie tvarumą, ekosistemų išsaugojimą bei atsakingą išteklių naudojimą.
Per egzaminą dalyviai atsakė į įvairius klausimus apie pasaulinius klimato kaitos iššūkius, atsinaujinančią energetiką, biologinę įvairovę ir tarptautinius susitarimus, skirtus šiai problemai spręsti, tokius kaip Paryžiaus klimato susitarimas. Ši veikla suteikė galimybę ne tik praplėsti savo žinias, bet ir labiau įsitraukti į diskusijas, kaip kasdieniai mūsų veiksmai gali padėti mažinti klimato kaitos padarinius.
Dalyvavimas šiame egzamine mokiniams padėjo geriau suprasti klimato kaitos mastą ir skirtingų veiksmų, kuriuos galime imtis, svarbą, siekiant apsaugoti mūsų planetą ateities kartoms. Tai buvo puiki galimybė įvertinti savo žinias bei prisidėti prie klimato kaitos supratimo didinimo tiek vietos, tiek pasauliniu lygiu.
Orinta Vanckienė, geografijos mokytoja