Vasario 11–12 d. gimnazijos IM ir IG klasių mokiniams vyko Saugesnio interneto pamokos-viktorinos. Vasario 12 d. per 2 pamoką IM klasėje svečiavosi ir IIS klasės mokiniai kartu su savo matematikos mokytoja Lydija Dronova-Platbarzde. Viktorinos klausimus parengė ir viktoriną vedė TB1 klasės mokiniai:  Jonas Rudnickas, Arnas Sakalauskas, Brigita Bruškytė,  ir IT mokytoja Daiva Bukelytė.

Pamokos-viktorinos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Viktorina vyko „Quizizz“ platformoje, atsakyti į kiekvieną klausimą buvo skirta 30 sekundžių. Atsakinėjimas vyko sklandžiai, tačiau neatsirado nė vieno mokinio, kuris būtų teisingai atsakęs į visus klausimus, todėl konkurso vedėjai po viktorinos dalyviams pasakė visų klausimų teisingus atsakymus, kad jie žinotų, tai kaipgi reikia saugiai naudotis internetu. Po konkurso mokiniai reflektavo Edmodo aplinkoje, nurodė, kaip pasisekė įtvirtinti turimas žinias, ką išmoko.  Beje, visi mokiniai patvirtino, jog tikrai sužinojo ir išmoko naujų dalykų. Smagu buvo tai išgirsti, juk viktorina ir buvo skirta, kad mokiniai ne tik pasitikrintų savo žinias, bet ir sužinotų kažką naujo.

Ši saugaus interneto savaitė turėtų būti svarbi kiekvienam jaunam žmogui, nes naudojimasis internetu tapo svarbia kiekvieno jaunuolio (ir ne tik) gyvenimo dalimi. Žmonėms, kurie neturi patirties, kaip saugiai elgtis internete, gali iškilti didelių nesklandumų, todėl konkurso vedėjai akcentavo, ko reikėtų vengti internete.

Pirmokams buvo pristatyti naudingi adresai, kad dar labiau praplėstų akiratį apie saugesnį internetą: https://esaugumas.lt/https://www.rrt.lt/draugiskasinternetas.lthttps://svarusinternetas.lt/

Išanalizavus mokinių atsakymus, nustatyta, kad šie klausimai buvo sudėtingiausi:

  • Kodėl yra rekomenduojama naudoti VPN (Virtualųjį privatų tinklą)?
  • Kiek el. pašto adresų yra patartina susikurti?
  • Vienas pažįstamas per savo „Facebook“ pradėjo skleisti apie tave gandus – tai visiška netiesa. Ką darytum?

Džiugu, kad gimnazijos direktorius remia tokias iniciatyvas ir skyrė šiems mokiniams už geriausius rezultatus prizą – mokiniams bus įteiktos apsauginės veido kaukės su Didždvario gimnazijos simbolika.

Viktorinos laimėtojais tapo šie mokiniai: Vilius Beržini ir Mykolas Kazanavičius,  IG kl. mokiniai, Simas Vitkus ir Benas Mickys, IM kl. mokiniai.

Parengė TB1 „Computer Science“ mokiniai: Jonas Rudnickas, Arnas Sakalauskas ir Brigita Bruškytė, IT mokytoja Daiva Bukelytė