Rugsėjo 9 d. gimnazijoje viešėjo TB diplomo programos 5-osios laidos alumnas Vladas Reikalas, kuris pasidžiaugė besikeičiančia mokykla bei susitiko su TB2 ir parengiamosios bakalaureato (IIP) klasių mokiniais.

Susitikimo metu Vladas apžvelgė savo dešimties metų mokymosi ir darbo patirtis: 2011 metais baigęs Tarptautinio bakalaureato diplomo programą Didždvaryje, jis įstojo į Edinburgo universitetą studijuoti statybų inžinerijos (angl. CIvil Engineering). Viena iš priežasčių, kodėl pasirinko šią kryptį, buvo ta, kad  jam gerai sekėsi matematika ir fizika, be to, mokomasis anglų kalba suteikė pasitikėjimo rinktis tolimesnes studijas Škotijos prestižiniame universitete.

Baigęs studijas, Vladas sulaukė darbo pasiūlymo  – dirbti tarptautinėje britų statybos, architektūros, inžinerijos ir dizaino kompanijoje ARUP, įsteigtoje 1946 metais ir turinčioje 90 biurų 35 pasaulio šalyse. Garsiausi šios kompanijos statiniai: Sidnėjaus operos pastatas, Pekino olimpinis stadionas ,,Paukščio lizdas”, Honkongo salas jungiantis ilgiausias tiltas.

Vladui pasisekė, nes pradėjęs dirbti ARUP, jis prisijungė prie komandos, projektavusios didžiulį tiltą Škotijoje, kurio atidarymo metu 2017 metais jam teko pamatyti ir šventėje dalyvavusią Anglijos karalienę Elžbietą II. Šiuo metu Vladas gyena ir dirba Toronte (Kanada), kur su kolegomis projektuoja naują  metro atšaką mieste. Vaikinas paatviravo, kad baigęs šį projektą,  planuoja persikelti į Honkongą, nes jau turi darbo pasiūlymą.

Vladas  pristatė inžinerijos praktinės veiklos privalumus ir trūkumus, tikėdamas, kad jo patirtis gali padėti apsispręsti tiems mokiniams, kurie galvoja rinktis šią studijų kryptį, pasidalijo studijų ir studentavimo patirtimi ir akcentavo, kad statybų inžinerija nėra stereotipiškai vyriškas darbas – šią studijų kryptį renkasi ir merginos, kurios tampa puikiomis statybų inžinierėmis.

Jis paragino parengiamųjų klasių mokinius būtinai rinktis šią programą, nes ji atveria duris į prestižines mokymo įstaigas, pabrėžė, kad norint patirti sėkmę mokantis pagal TBDP, reikia nebijoti nežinoti ir klausti bendraklasių, mokytojų, net savęs.

Rima Tamošiūnienė, TBDP koordinatorė