„Tam nereikia jokių švenčių – man sugrįžti į gimnaziją visada yra šventė. Taigi gruodžio 14–15 dienomis turėjau galimybę susitikti net su penkiomis klasėmis: parengiamosiomis bakalaureato klasėmis (IM, IY, IIM, IIY ir  IIP) bei TB1 klase“, – tvirtino Justina.   Justina Poškevičiūtė gimnazijos TB programą baigė 2007 m. Ji yra 1-osios TBDP laidos alumnė. Justina studijavo politikos mokslus ir kino studijas Gettysburgo (JAV) universitete, vėliau baigė politikos mokslų magistrą Centrinės Europos Universitete Budapešte (Vengrija). Justina dirbo su technologijų kompanijomis Pietų Amerikoje ir Europoje bei su nevyriausybinėmis organizacijomis Pietryčių Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose. Šiuo metu (be darbo komunikacijų srityje), bendradarbiaudama su politiškai progresyvia politine organizacija JAV, Justina rašo straipsnius bei kuria tinklalaides politikos bei mentalinės sveikatos temomis.

Diskutuodamos prisiminėme, kokius iššūkius teko patirti tiek pirmiesiems TBDP mokiniams, tiek mokytojams, o susitikimuose su parengiamojo bakalaureato klasių mokiniais, Justina pasidžiaugė, kad jie turi galimybę susipažinti su TB organizacijos vertybėmis, požiūriu į mokymąsi, pasaulį ir save – to jos laikais nebuvo ir dabartiniams mokiniams tai yra didžiulis privalumas.  Justina, kalbėdamasi su mokiniais, akcentavo, kad „visada malonu sugrįžti į gimnaziją ir pasidalinti savo istorija, bet ne dėl to, kad mokiniai, ją išgirdę, norėtų ja sekti, malonu dėl to, kad  kuo daugiau ir kuo įvairesnių jų išgirsime (ypač  iš tą pačią mokyklą baigusių mokinių), tuo labiau plėsis mūsų suvokimas apie tai, ko noriu aš, kokį kelią man pasirinkti. Yra labai naudinga prisiminti, kad tų gyvenimo kelių gali būti visokių. Jie neturi būti įdomūs niekam kitam, jų kiti neturi net ir suprasti. Svarbiausia, kad jie būtų prasmingi mums patiems“.

Atsisveikindama su mokiniais, Justina palinkėjo nebijoti būti savimi pačiais, nebijoti nežinomybės, nes iš jos kartais kyla kažkas tokio įdomaus, ko net patys nebūtume galėję įsivaizduoti. Be to, padėkojo TBDP koordinatorei Rimai Tamošiūnienei už  šiltą priėmimą ir jai skirtą laiką,  padėkojo savo anglų bei lietuvių kalbos mokytojoms už suteiktas žinias.

Visada džiaugiuosi, kai mano kabineto duris praveria vienas ar kitas TBDP baigęs mokinys. Smagu, kad savo patirtimi, sėkmės istorija jie dalijasi ne tik su manimi, bet ir su dabar  besimokančiais mokiniais.

                                                                                               Rimai Tamošiūnienė, TBDP koordinatorė