Šią savaitę DofE programos dalyviai bei vadovai skyrė ypatingą dėmesį veiklos įsivertinimui-refleksijai. Aptariant veiklas bronzos ženklelio siekiančiųjų grupėje peržiūrėtos jau baigtos veiklos, pasidžiaugta, jog kai kurie mokiniai pasiekė savo užsibrėžtus tikslus. Pavyzdžiui, Ugnė (veiklos vadovė – muzikos mokytoja Ksavera Mankuvienė) pasiekė užsibrėžtą tikslą tobulindama savo įgūdžius. Mergina išmoko groti pasirinktą dainą gitara. Žinoma, tam, kad galėtų džiaugtis rezultatu, mergina dirbo ne 13 val., kaip reikalavo programa, o daug daugiau. Anot Mato,  kai darbas malonus širdžiai, tai net nereikia daug pastangų. Džiugu, jog vaikinas nesiruošia sustoti – bėgimas jam teikia didžiulį džiaugsmą. Ugnė Aurelija džiaugiasi laisvu metu galinti siuvinėti, Gustė padėti besimokantiems. Taigi programa mokiniams sudarė sąlygas tobulinti įgūdžius, rasti sau įdomią veiklą.

Sidabro ženklelio siekiančiųjų grupėje nuotaikos santūresnės, kiekvienas juda savo ritmu užsibrėžto tikslo link. Džiugina, jog judėjimas tolygus ir, nors mokiniai susiduria su karantino iššūkiais, tačiau rankų nenuleidžia. Užsiėmimų metu svarbu išgirsti bei pamatyti kiekvieno džiaugsmus ir rūpesčius, tinkamai ir laiku motyvuoti, palaikyti, padėti. Pasak mokinių, vadovų palaikymas, kassavaitinis bendravimas juos motyvuoja siekti užsibrėžtą tikslą, padeda nesustoti.

DofE programos tikslas – padėti jaunuoliui tapti geresniu žmogumi. Siekdami savo tikslų, mokiniai rungtyniauja patys su savimi. Programa tikrai veikia ir padeda atrasti veiklas, atrasti save, nes, kaip dažnas mokinys  sako, „kol neparašei, kad darysi šį darbą, pats neprisiruoši, o kai pradedi daryti, nebegali sustoti“.

Inga Stonienė, programos vadovė