Kartu su pavasariu į miestą sugrįžta ir frankofoniška kultūra. Kasmet Lietuvos miestuose organizuojama įvairių renginių, skirtų švęsti prancūzų kalbą, pagerbti jos turtingumą ir modernumą. Be to, tai yra puiki galimybė susitikti frankofonams įvairiose šalyse. Renginiai, skirti kovo 20-ajai, tarptautinei Frankofonijos dienai, atskleidė prancūzakalbių šalių švietimo, istorijos bei kultūros subtilybes.

Visą mėnesį Šiaulių miesto mokiniai bei miesto gyventojai buvo kviečiami dalyvauti įvairiuose renginiuose, konkursuose, filmų peržiūrose ir degustacinėje vakarienėje. Vertimo konkursas į „Jovaro“ progimnaziją sukvietė 6-8 klasių, į Juliaus Janonio gimnaziją – 9-11 klasių mokinius. Frenkelio vila šiai metais dovanojo parodą „Litvakai Paryžiuje“ ir mokinius pakvietė pasinerti į meno pasaulį tuometiniame Paryžiuje. Edukacija „Šokolado kelias prancūziškai“ saldainių fabriko muziejuje nukėlė į actekų laikus. Nuostabūs prancūziški filmai miestiečius sukvietė į Šiaulių dailės galeriją. Atvira pamoka Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos svečiams ir Didždvario gimnazijos pirmokams buvo įsimintina: jie keliavo Prancūzijos regionais, susipažindami su nacionalinės virtuvės ypatumais. Galimybių pasirinkimą Didždvario gimnazijos mokiniai aptarė nuotolinėje Simonos Liukaitytės-Suszczinskos paskaitoje „Su prancūzų kalba nuo baleto iki Marso“. Mėnesio renginius  vainikavo degustacinė vakarienė „A la frnacaise“ šeimos restorane „Trys“, kur, skambant prancūziškoms melodijoms (savo programą pristatė trio „Metaccord“), buvo galima pasimėgauti prancūziško skonio subtilybėmis: skanauti šefo komplimentą (foie gras), ragauti tikrą prancūzišką žuvienę (bouillabaise), normandišką kiaulieną (filet a la normande) ar antieną (confit du canard).

Džiaugiuosi, kad šiais metais renginiuose dalyvavo ne tik mūsų miesto Didždvario, J. Janonio, S. Šalkauskio, „Saulėtekio“, Lieporių gimnazijų bei Jovaro, „Juventos“, Gegužių, Medelyno bei „Romuvos“ progimnazijų mokiniai, bet ir svečiai iš Vilniaus Vytauto Didžiojo, Palangos Senosios gimnazijų bei Pakruojo progimnazijos.

Jūratė Šimkuvienė, prancūzų k. mokytoja