Birželio 26-28 d. įvyko gamtos mokslų ekspedicija, kurios metu mokiniai aplankė „Jadvygos žolės“ ūkį. Ekspedicija buvo skirta gilinti žinias apie vaistinius augalus, jų savybes ir naudojimo būdus. Į kelionę leidosi 2 mokytojos ir 8 mokinės, kurios ne tik praplėtė savo žinias, bet ir turėjo galimybę praktiškai susipažinti su vaistinių augalų auginimu ir jų paruošimu.

„Jadvygos žolės“ ūkis yra žinomas kaip vienas iš pagrindinių vaistinių augalų auginimo ir tyrimų centrų Lietuvoje. Čia daugelį metų augalai yra auginami natūraliai, laikantis ekologinių standartų, todėl ūkis yra puiki vieta mokytis apie tvarų žemės ūkį ir sveiką gyvenimo būdą.

Mokinės turėjo unikalią galimybę susitikti su pačia Jadvyga Balvočiūte, kuri nuoširdžiai pasakojo apie savo darbą, augalų savybes ir jų naudą sveikatai. Jadvygos žinios ir aistra savo darbui įkvėpė mokinius gilintis į botaniką ir žolininkystę.

Edukacijos metu mokinės išmoko atpažinti įvairius vaistinius augalus, tokius kaip čiobrelis, ramunėlė, mėta, medetka, šalavijas, topinambas ir daugelį kitų. Mokinės sužinojo apie kiekvieno augalo gydomąsias savybes, tradicinį ir šiuolaikinį jų naudojimą. Taip pat mokiniai turėjo galimybę dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, kurių metu rinko augalus, mokėsi juos paruošti džiovinimui ir ruošti įvairias arbatas bei užpilus.

Ekspedicija ne tik praturtino žinias apie vaistinius augalus, bet ir paskatino juos domėtis gamtos mokslų sritimi plačiau. Vakarais vyko diskusijos apie vaistinių augalų poveikį žmogaus organizmui, ekologinės žemdirbystės svarbą bei tvarų gyvenimo būdą.

Mokinės ekspedicijos metu surinko topinambų lapų 10,1 kg, ramunėlių 1,2 kg, šalavijų 4,5 kg, medetkų 1,05 kg ir liepų žiedų 4,7 kg. Grįžo namo su naujomis žiniomis, praktiniais įgūdžiais ir įkvėpimu toliau tyrinėti gamtą.

Gamtos mokslų ekspedicijos, tokios kaip ši, yra nepaprastai svarbios jaunų žmonių ugdymui. Jos suteikia galimybę mokytis ne tik iš knygų, bet ir iš realaus pasaulio, patirti mokymosi džiaugsmą per praktinę veiklą bei skatinti domėtis gamtos apsauga ir ekologija. „Jadvygos žolės“ ūkis buvo ideali vieta tokiam tikslui pasiekti, ir tikimės, kad šios žinios ir patirtys padės mokiniams kurti sveikesnę ir tvaresnę ateitį.

Virginija Savickaitė, chemijos mokytoja, Rima Valčiukienė, fizikos mokytoja