IM klasės mokinės: Nėja Babaliauskaitė ir Greta Jokimčiūtė,  atliko mokėjimo mokytis projektą tema „Kaip išlikti motyvuotam?“

Kas yra motyvacija?

Motyvacija – tai procesas, kuris stimuliuoja ir inicijuoja judėjimą tikslo link. Vienas iš stipriausių motyvatorių yra prigimties instinktas išlikti. Kai esame alkani ar ištroškę, atrodo, galime pakilti iš jaukiausios ir šilčiausios lovos, kad numalšintume troškulį ar įsidėtume kąsnį į burną. Veiksmams, kurie yra nebūtini mūsų išlikimui, yra sunkiau atrasti motyvacijos.

Kuo čia dėtas pasitikėjimas savimi?

Viena iš priežasčių, kodėl mums stinga motyvacijos, yra pasitikėjimo savimi trūkumas. Dažnai nepasitikėjimas savimi ateina iš mus supančios aplinkos ar praeities patirčių. Tai priklauso ir nuo žmogaus asmenybės bei jo požiūrio į dalykus. Jei asmuo viską priima per daug asmeniškai, jo savivertė ir pasitikėjimas kris su kiekvienu neigiamu pastebėjimu ar atsiliepimu, tuomet  mažės ir motyvacija, nes asmuo galvos, kad yra nieko vertas.

Net ir labiausiai motyvuotam asmeniui, kartais pasitaiko akimirkų, kai nekyla rankos imtis veiksmų. Taip gali nutikti visiems. Tada gali užtekti net nedidelio paskatinimo, kuris išjudins ir sugrąžins atgal į vėžes.

Tikimės, kad mūsų video rasite sau artimų žodžių ir minčių. Smagios peržiūros.