Artėjant gražiausioms metų šventėms, gruodžio 17 d. Didždvario gimnazijos kolektyvas išvyko į Vilnių. Kelionės tikslas – edukacija ,,Kūrybiškas santykis su tradicijomis ir kultūra“ MO muziejuje ir, be abejo, noras pamatyti šventiškai pasipuošusią sostinę.

Muziejuje apžiūrėjome fotografijos parodą „Permainų šventė“, kuri daugumą mūsų nukėlė į jaunystės metus. Fotografijose užfiksuotos valstybinės, ideologinės, religinės, masinės ir asmeninės šventės. Fotografavimo ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka garantuoja jų ilgaamžiškumą. Parodoje demonstruojami įvairių kartų lietuvių fotografų ir šiuolaikinių menininkų darbai. Meninę fotografiją papildė dokumentinė medžiaga apie subkultūras: nuo hipių iki dabartinių jaunimo judėjimų. Būtent subkultūros pasižymi autentiška švenčių kultūra ir alternatyviomis jos formomis. Parodoje apie šventes buvo pasakojama įvairiais būdais: pristatant dokumentinę vaizdo ir garso medžiagą, fotografijas bei tarpdisciplinius kūrinius. Džiugu, kad nebuvome pasyvūs klausytojai ir gidei pateikėme ne vieną klausimą.

Žvelgdami į tarptautinės parodos „Jaunojo tapytojo prizas“, vieno  svarbiausių meno renginių Baltijos šalyse, darbus, buvome kiek šokiruoti. Konkursas orientuotas į meninį išsilavinimą turinčius ar jo siekiančius kūrėjus iki trisdešimt metų. Deja, nė vienas neatspėjome, kuris darbas buvo paskelbtas laimėtoju.  Taigi, edukacija vieniems patiko, kitiems nelabai, bet svarbiausia, kad nė vienas neliko abejingas.

Kupini įspūdžių ir naujų idėjų vaikštinėjome po šventinį Vilnių, jo senamiesčio gatveles, aplankėme Rotušės ir Katedros eglutės. Įsitikinome, kad sostinės eglė tikrai nuostabi, ypač sutemus.

Asta Gagilienė, lietuvių kalbos mokytoja