Gruodžio 8 d. LITEXPO vyko kalėdinė  mokomųjų mokinių bendrovių eXpo 2023. Čia mokomosios mokinių bendrovės galėjo pristatyti ir parduoti savo produkciją, susipažinti su verslo atstovais, tobulėti ir augti. Į renginį buvo atrinktos dalyvauti 130 bendrovių iš visos Lietuvos, vienas svarbiausių atrankos kriterijų buvo produkto inovatyvumas, technologinis pažangumas, kuriama pridėtinė vertė. Komandos varžėsi dėl 20 vardinių nominacijų. Produktą vertino kompetentingos komisijos, kurios ne tik vertino, bet ir pateikė pastabas, patarimus.

Iš 10 registruotų gimnazijos bendrovių dalyvauti eXpo 2023 buvo atrinkta komanda NEPTUNE (Emanuelė Poškaitė ir Ugnė Tamašauskaitė, IIg kl. mokinės). Mokinių (konsultavo chemijos mokytoja Virginija Savickaitė) sukurtas produktas – ekologiškos skalbimo tabletės. Puikus pristatymas, verslo planas (verslo drobė), rinkodaros elementai buvo gerai įvertinti  komisijos, laimėta viena iš vardinių nominacijų.

Mokinės apie konkursą:

„Į tokią bendrovių mugę abi važiavome pirmą kartą. Savaitė prieš renginį buvo sunki, nes reikėjo pasiruošti produktą, nuspręsti, kaip pakuosime, dekoruosime, kaip parengsime verslo drobę (planą), net apgalvoti, kaip pačios atrodysime renginyje. Mugėje buvo labai smagu: teko paragauti „verslininko duonos”,  atsakinėti į pirkėjų, komisijos klausimus, papasakoti, kaip mūsų produktas veikia ir kuo jis išskirtinis. Prekyba ir pristatymas mums sekėsi puikiai – parsivežėme nominaciją VERSLO IDĖJA ATEITIES LIETUVAI.”

Diana Virbickaitė, ekonomikos mokytoja