Gruodžio 9-osios popietę IIS ir IIP klasių mokiniai kartu su matematikos mokytoja Lydija Dronova-Platbarzde dalyvavo nuotolinėje STEAM konferencijoje „Kam ta matematika???“, kurioje buvo kalbinami ADB Compensa Vienna Insurance Group Šiaulių regiono vadovas Gediminas Trijonis ir ADB Compensa Vienna Insurance Group vyriausioji aktuarė Laurita Petrošienė.

G. Trijonis papasakojo savo sėkmės istoriją, kalbėjo apie tai, kodėl pasirinko tokią profesiją.  Nors keista, bet jam labai padėjo domėjimasis įvairiais dalykais. Vadovas pristatė savo darbo ypatumus, su kokiais sunkumais kartais tenka susidurti. Apibendrindamas savo pristatymą, jis akcentavo, kad draudimo versle yra vietos saviraiškai, tad studijuoti gali visi, kurie dar nežino, ką nori studijuoti.

L. Petrošienės profesija aktuarė yra daug kam dar negirdėta. Ji juokavo, kad tai lyg ateities spėjimas. Aktuaro profesija yra susijusi su rizikos vertinimu. Aktuarai – žmonės, kurie turi turėti didelį matematikos, statistikos, ekonomikos ir finansų valdymo žinių bagažą. Baigti matematikos studijas neužtenka, tu turi mokytis kiekvieną dieną. Kalbėdama apie matematiką, ji akcentavo, kad matematika išugdo loginį mąstymą, kurio visuomet reikia gyvenime. Tai labai svarbu. Ją liūdina matematikos egzamino rezultatai, nes jauni žmonės nebesupranta matematikos reikšmės gyvenime.

Simona Mickutė, IIS kl. mokinė