Lapkričio 26 dieną ZOOM aplinkoje vyko respublikinė pažintinė-praktinė konferencija „Noriu žinoti“, kurios tikslas – ugdant mokinių kūrybiškumą, tobulinti esminį jų gebėjimą – bendravimą užsienio kalba.  Konferenciją organizavo Šiaulių Dainų progimnazijos rusų k. mokytoja Auksė Kravčenkienė ir Šiaulių Dainų progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vokiečių k. mokytoja Daiva Staniulytė. Konferencijoje dalyvavo ir savo vaizdo pranešimus pristatė 7–12 klasių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Biržų ir Šiaulių miestų bei Švenčionių rajono mokyklų mokiniai, besimokantys prancūzų, vokiečių bei rusų kalbos kaip antrosios užsienio kalbos.

Labai svarbu jaunam žmogui kita kalba mokėti ne tik susikalbėti su bendraamžiais, bet ir gebėti diskutuoti įvairiomis temomis, pristatyti savo šalį, miestą, dalintis turima patirtimi, kalbėti apie mokslo pasiekimus, pomėgius, atskleisti jausmus, emocijas ir kt. Taigi mokiniai pasirinkta tema pristatė pranešimą prancūzų, vokiečių ar rusų kalba. Tad vokiečių kalba buvo pristatyti 32 pranešimai, rusų kalba – 25 pranešimai,  prancūzų kalba – 8 pranešimai.

Konferencijoje, be abejo, dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Vaizdo pranešimą „Mėgstu keliauti“ prancūzų kalba skaitė TB klasės mokinė Viltė Novikovaitė (mokytoja J. Šimkuvienė), IG kl. mokinė Aida Pugačiovaitė  pristatė pranešimą „Talentas laimi žaidynes, o komanda – čempionatus“, o  IIG kl. mokinys Romas Antanas Gerulis „Mano atostogos Anglijoje“ rusų k. (mokytoja J. Briedytė), Augustė Paplauskaitė iš IP kl. skaitė pranešimą „Atsakymai slypi knygose” (mokytoja D. Staniulytė), o IM kl. mokinė Greta Jokimčiūtė „Ištrauka iš skauto gyvenimo“ vokiečių kalba (mokytoja D. Kukla).

Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų gimnazistų pasirodymais!

Jūratė Šimkuvienė, prancūzų k. mokytoja

Daiva Staniulytė, vokiečių k. mokytoja