Kovo 21 d. parengiamosios tarptautinio bakalaureato I klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Janina Dombrovskiene organizavo akciją „Pradėkime rytą nuo eilėraščio“. Buvo pasiūlyta pirmos pamokos pradžioje perskaityti Aido Marčėno eilėraštį „Ars poetika“ ir susipažinti su  esminiu pasaulinės Poezijos dienos tikslu, kad būtų skatinama kalbinė įvairovė ir  galimybė prabilti nykstančioms kalboms per poeziją. Taip pat buvo akcentuota, jog ši diena skirta poezijos sklaidai, atsigręžimui į žodinę poetinių skaitymų tradiciją, poezijos, kaip disciplinos, dėstymui, dialogo tarp poezijos ir kitų meno rūšių (teatro, šokio, muzikos, dailės) kūrimui, poezijos, kaip šiuolaikinio atviro meno, įvaizdžio įtvirtinimui.

O kovo 23 d.  vyko popietė „Kūrybos katilas”, kuris taip pat buvo skirtas Poezijos dienai paminėti. Renginyje septyniolika gimnazijos mokinių pristatė įvairių sričių savo kūrybos darbus: eilėraščius ir miniatiūras, buvo skaityta net ištrauka iš romano, tapybos darbus, nuotraukas, trumpametražinius filmus. Be to, renginyje skambėjo gyvai atliekama muzika, buvo diskutuojama apie kūrybos proceso ypatumus, kūrybinių idėjų problemas, formos paieškas.

Kasmetiniu tapęs renginys buvo jaukus ir kupinas gražių emocijų, kurias sukėlė  ne tik   pristatyti darbai , bet ir patys labai nuoširdūs ir charizmatiški jaunieji kūrėjai. Smagu suvokti, kad jausmai, įvilkti į meno formą, skverbiasi gilyn į širdį, primindami, kokie esame skirtingi ir kokie panašūs… Organizatoriai pažadėjo ir tikisi, kad visi darbai bus publikuoti.

Paulina Grudikytė, TB1 kl. mokinė