Vasario 14 d. TB2 kl. mokinė Emilija Butnoriūtė, laimėjusi I etapą, buvo pakviesta į Vilniaus Martyno Mažvydo biblioteką ir dalyvavo kūrybinio rašymo konkurse, kuriame gavo intriguojančią užduotį – sukurti fantastinio pobūdžio  esė/novelę apie avatarą – dirbtinę internetinę asmenybę.

Dalyvius maloniai nustebino šiltas susitikimas  su rašytoju, literatūrologu, vadovėlių autoriumi ir literatūros žurnalo „Metai“ kritikos skyriaus redaktoriumi Regimantu Tamošaičiu. Jis, kaip renginio organizatorius, džiaugėsi atrinktų I etapo darbų profesionalumu ir meniniu įtaigumu. Be to, rašytojas vedė ekskursiją, buvo labai smalsu praverti redakcijos duris, kur mažame kambarėlyje, nepasikeitusiame per trisdešimt metų, ant redaktoriaus stalo guldė savo pirmuosius rankraščius žymiausi lietuvių rašytojai: Juozas Aputis, Romualdas Granauskas, Jurgis Kunčinas, Aidas Marčėnas ir kt.

Didelį įspūdį padarė ir pokalbis su Alvydu Šlepiku, poetu, prozininku, aktoriumi, filmų bei spektaklių režisieriumi. A. Šlepikas kalbėjo apie kūrybinio rašymo procesą, įkvėpimo momentus,  pasakojo apie  romano „Mano vardas – Marytė“ (2012 m.) rašymo aplinkybes, medžiagos autentiškumą, tikrovės ir fikcijos santykį romane.

Jauniesiems kūrėjams pirmasis „Kūrybinių aistrų“ konkursas  išties paliko neišdildomą įspūdį, o R. Tamošaitis palinkėjo konkurso dalyviams po kelerių metų taip pat paskleisti ant redaktoriaus stalelio savo pirmąjį rankraštį.

                                                                                      Janina Dombrovskienė, lietuvių k. mokytoja