Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Ją mini ir mūsų gimnazijos mokytojai kartu su mokiniais. Anglų kalbos mokytoja Inga Stonienė kvietė mokinius diskutuoti apie toleranciją, dalintis savo įžvalgomis.

Žiniomis, įgytomis  tarptautinėje vertybių formavimo stovykloje „Mums rūpi! 2023”, mokytoja dalijosi su I ir III kl. mokiniais. Trečiokai diskutavo socialinės atskirties temomis. Mokiniai bandė „pasimatuoti“ kito asmens tapatybę, įsijausti į kitos socialinės padėties žmogaus vaidmenį. Po atlikto „Žingnis pirmyn“ pratimo trečiokai diskutavo, kas yra socialinė atskirtis, kaip jie jautėsi būdami kito asmens vaidmenyje, ką reiškia „klijuoti“ etiketes. Savo mintis mokiniai grindė pasitelkę gyvenimišką patirtį, kūrinių personažus bei žinias, įgytas kitose pamokose. Pamokos pabaigoje mokiniai reflektavo apie gvildentos temos svarbą.

Pirmokams buvo pasiūlyta nusipiešti ant savo rankos atvaizdą ir pasigilinti į pozityvius reiškinius, vykstančius mūsų visuomenėje, atkreipti dėmesį ir į problemas, paskatinta paieškoti būdų, kaip jas išspręsti. Mokinių sukurtas rankų plakatas puikiai iliustruoja jų mintis.

Diskusijos bei klausimai aptarti pamokose leidžia pasidžiaugti mokinių įžvalgumu, noru pasaulį kurti gražesnį bei geresnį visiems piliečiams.

Inga Stonienė, anglų k. mokytoja