Spalio 22 d. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje vyko tradicinis Statistikos dienos paminėjimas. Jame dalyvavo mokiniai ne tik iš Šiaulių, bet ir iš Klaipėdos, Mažeikių mokyklų. Mūsų gimnazijai atstovavo IM klasės mokinės: Kotryna Bagavičiūtė ir Saulė Rasickaitė.

Renginyje buvo pristatyti įvairūs duomenų rinkimo būdai, juk statistika – mokslas, susijęs su duomenų apdorojimu. Išgirdome tikrai įdomių pranešimų: pavyzdžiui,  kokias baimes turi žmonės, kokie dažniausi ligos sutrikimai, kas gi labiausiai žmogui neduoda ramybės. Klausydamiesi apie paauglių gyvenimo būdą, laisvalaikį, mokiniai galėjo palyginti su savuoju. O mokinių vardų ir gimimo datų ryšys mus privertė patiems paskaičiuoti, kiek mes  pažįstame žmonių, pagal statistiką turinčių populiariausius vardus. Beje, buvo labai liūdna sužinoti, kiek daug šiuo metu gyvūnų yra laikoma prieglaudose.

Išklausyti pranešimai mus ne tik sudomino, bet ir privertė susimąstyti. Mokinių teigimu, jos sužinojo daug naudingos informacijos, pasimokė, kaip galima duomenis apdoroti  ir padaryti išvadas.

Eugenijus Buivydas, matematikos mokytojas