Gruodis palepino sniegu, šerkšnu ir grožiu, tačiau mėnesio pabaiga nuliūdino – atlydys… Bet tai neišgąsdino IV kl. mokinių, kurie gruodžio 20 d. drąsiai metė iššūkį gamtos išdaigai ir pasiryžo kelionei po čiuožykla virtusį miestą. Kelionė po naktinius Šiaulius prasidėjo nuo prie Didždvario gimnazijos esančios eglės. Gėrėdamiesi kalėdiniu miestu, mokiniai aplankė pagrindinę miesto eglę ir draugiškai sugužėjo į kavinę „Remarka” skaityti H. Radausko eilėraščių.

Miestas, naktis, žiema – dažnai H. Radausko poezijoje aptinkamos temos. Abiturientai skaitė poeto eiles, dalijosi įžvalgomis, o Kristupas poeto eilėraščiui „Balti malūnai” sukūrė melodiją ir padainavo grodamas ukulėle.

  1. Radauskas – sudėtingas poetas, tačiau šių laikų jaunimas sugebėjo suprasti poeto siųstą žinutę, kad miestas ir naktis – gražus derinys, tuo labiau, kai ji skaitoma tokioje neformalioje aplinkoje ir kai jos pasiklausyti ateina netgi kavinės lankytojai.

„Buvo labai smagu praleisti popietę kitoje aplinkoje ir skaityti H. Radausko eilėraščius. Kavinės aplinka sukūrė jaukią atmosferą, jautėmės labai gerai. Džiugu, kad galėjome praleisti laiką kartu. Šis vakaras liks prisiminimuose ir net baigus mokyklą“, – mintimis po poezijos vakaro pasidalijo Simona.

Asta Gagilienė, lietuvių kalbos mokytoja