Dabar, praėjus kuriam laikui ir iki galo įvertinus I pusmečio rezultatus, galiu drąsiai teigti, kad didžiausią įspūdį antrokams paliko analizuotas siurrealizmas, XX a. 3–5 dešimtmečio meninis ir kultūrinis judėjimas, siekęs išlaisvinti žmogaus kūrybines, pasąmonines galias, neigęs bet kokį racionalumą, sąmoningumą ir realumą. Siurrealistų kūriniai pasižymi sapniška nuotaika, darbuose apstu keistų ir protu nesuvokiamų sugretinimų, realybę iškreipiančių motyvų.

Savaip interpretuoti kryptį – tikrai ne pati lengviausia užduotis, nes išlieka visiška ar bent dalinė kopijavimo tikimybė, kuri trukdo skleistis laisvam ir nevaržomam kūrybiškumui, bet antrokai – tikri šaunuoliai – kopijuoti nė nebandė, o paklausti, kaip jiems pavyko išvengti pagundos tai daryti, atsakė, kad dabartinė realybė ne taip jau retai primena nesibaigiantį sapną… Ir aš negaliu su jais nesutikti.

Tikimės, kad siurrealizmu alsuojanti II klasių mokinių kūrybinių darbų paroda leis jums į pasaulį ar save pažvelgti visai kitu rakursu.

Gražaus ir smalsaus žiūrėjimo!

 

Jovita Ratnikienė, dailės mokytoja,  ir antrokai