Rugpjūčio 15–20 dienomis „Miego klinikoje“ (Kelmės r.) jau šeštą kartą buvo organizuota prancūzų kalbos stovykla „Magique francais“, kurioje dalyvavo 44 moksleiviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alantos, Radviliškio ir Šiaulių. Stovykloje dirbo du pedagogai iš Lietuvos ir vienas iš Prancūzijos bei dvi  Didždvario gimnazijos savanorės. Stovyklos programa buvo gana įtempta, tad buvo ką veikti ir mokiniams, ir mokytojams.

Rugpjūčio 15 d. Moksleivių atvykimas, registracija ir apgyvendinimas

Susipažinome su vadovais, stovyklos taisyklėmis, pasižadėjome vieni kitiems padėti. Po pietų prasidėjo užsiėmimai. Pirmą dieną buvo organizuoti susipažinimo žaidimai. Žaidėme iki pat vakarienės, o po jos vyko konkursas „Stovyklos vėliava“. Aplodismentais išrinkome geriausią ir ją iškilmingai pakabinome garbingiausioje vietoje.

Rugpjūčio 16 d.  „Prancūzijos simboliai“

Kiekvienas rytas prasidėdavo 8 valandą rytiniu bėgimu ir mankšta. Po pusryčių skubėjome į  edukacines veiklas. Mokiniai dirbo grupėmis. Kiekvieno pedagogo organizuojamos veiklos buvo visiškai skirtingos, tad mokiniams buvo ir smagu, ir įdomu. Savanorės surengė pirmosios pagalbos mokymus, kurie dalyviams buvo išties naudingi.  Po to maudynės ir  pietūs. Beje, tą dieną vyko ir keturios ateljė: fotografijos, dailės, debatų ir improvizacijos. Mokinių grupės lankėsi visose ateljė. Iki vakarienės suspėjome pakrikštyti visus, kurie į šią stovyklą atvyko pirmą kartą. O po vakarienės laukė visų mėgstamas žaidimas „Protų mūšis“. Šokoladais buvo apdovanotos geriausiai pasirodžiusios komandos.

Rugpjūčio 17 d.  „Žiema“

Kasrytinė mankšta, bėgimas. Po pusryčių – edukacinės veiklos. Iki pietų visi norintys dar spėjo išsimaudyti ežere. Po pietų pas mus svečiavosi puiki skautų komanda (Vaida, Remigijus ir Simas Pozniakovai), kuri supažindino su skautų veikla, buvo numatyti ir judrūs žaidimai miške, komandinės užduotys prancūzų kalba. Vakare aptarėme labiausiai įsiminusius dienos momentus. Pavargę, bet laimingi ėjome miegoti.

Rugpjūčio 18 d. „Vasara“

Pasimankštinę ir papusryčiavę, kibome į darbą. Viena įdomiausių šiandienos veiklų – įvairių žanrų filmukų kūrimas. Viena sąlygų – bendravimas tik prancūzų kalba. Po vakarienės visų laukė ramus vasaros kino vakaras, žiūrėjome prancūzų filmą „La famille Belier“ originalo kalba. Jaučiamės esantys kaip tikrame kino teatre: vaišinomės spragėsiais, gėrėme sultis.

Rugpjūčio 19 d. „Prancūzijos regionų virtuvė“

Po pusryčių mūsų laukė skanios edukacinės veiklos: gaminome ir ragavome įvarių Prancūzijos regionų valgius. Po pietų visi ruošėsi jaunųjų talentų konkursui. Jis buvo įspūdingas! Konkurse vieni dainavo, kiti šoko, buvo net sportinės gimnastikos ir cirko pasirodymų. Iki vakarienės daug laiko skyrėme sportui: aktyviausieji dalyvavo plaukimo, estafečių, tinklinio bei krepšino turnyruose. Vakare laukė diskoteka, kurioje už nusipieštus pinigėlius galėjai įsigyti sumuštinį su uogiene, vaisių, saldainių ir sulčių ar… pašokti su „žvaigžde“. Buvo labai smagu!

Rugpjūčio 20 d.  „Tėvų diena“

Šiandien, paskutinę stovyklos dieną, mankšta buvo nebeprivaloma, tad vadovė bėgo… viena. Mūsų laukė iškilmingas stovyklos nominacijų ir pažymėjimų įteikimas, atsisveikinimas (kai kuriems net su ašaromis) ir išvykimas į namus.

Dėkoju puikiai ir darbščiai komandai: Kristinai, Morgan, Kotrynai, Gabijai ir Dorotėjai, už pagalbą ir palaikymą, už darbą ir kartais nerealių užduočių įgyvendinimą. Manau, kad ir šį kartą „blynas neprisvilo“.

Jūratė Šimkuvienė, stovyklos vadovė, prancūzų kalbos mokytoja