Kovo 23–24 dienomis Kauno tarptautinėje gimnazijoje vyko rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos XXX olimpiada, kurios tema – rašytojo A. P.Čechovo žodžiai – „Ukraina brangi mano širdžiai“. Šiauliams šioje olimpiadoje atstovavo du mokiniai, vienas  jų – mūsų gimnazijos III kl. mokinys Denis Koliasnikovas, užėmęs Šiaulių miesto olimpiadoje II vietą.  Kaune jam teko varžytis savo grupėje, kurioje dalyvavo 60 dalyvių iš Vilniaus, Klaipėdos, Visagino ir kitų Lietuvos miestų. Simboliška, kad šią jubiliejinę olimpiadą nuspręsta rengti Kauno tarptautinėje gimnazijoje, kurioje (be lietuvių ir rusų) mokosi net 30 tautybių vaikai – emigrantai iš Ispanijos, Norvegijos, Venesuelos, Estijos, Armėnijos, Ukrainos ir kitų šalių.  Pirma olimpiados diena buvo pati darbingiausia. Iš karto po registracijos dalyvių laukė privalomas dviejų valandų testas, po kurio sekė kūrybinis darbas raštu. Vėliau dalyvių dar laukė meninio skaitymo konkursas. O kitą dieną – dar vienas išbandymas – kalbėjimo užduotis.

Ypač džiugu, kad tiek dalyviams, tiek juos lydintiems mokytojams buvo sukurtos puikios sąlygos bendravimui, galimybė išmokti ko nors naujo –  mokiniams buvo organizuota edukacija „Saugus internetas“,  mokytojams –  seminaras.

Jaudinantis buvo ir olimpiados uždarymas, juk kiekvienas dalyvis, sulaikęs kvapą, laukė rezultatų. Nepaisant to, kad diplomai su prizais atiteko kitiems dalyviams, mes taip pat grįžome namo su įvertinimu – Denisas buvo apdovanotas Švietimo mokslo ir sporto  ministerijos Pagyrimo raštu už meninį skaitymą.                                                                                         Natalija Ploshenko, rusų k. mokytoja