Birželio 10 d. Šiaulių miesto centrinio parko estradoje nuvilnijo regioninė liaudiškų šokių šventė „Teka saulelė“. Tai 2024 m. šimtmetį minėsiančios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ Šokių dienos „Amžių tiltais“ dalis. Paskutinis Saulės mieste organizuotas tokio pobūdžio renginys įvyko  2009 metais. Po daugelio metų vykusi šventė subūrė daugiau nei 1000 renginio dalyvių iš visos Lietuvos.

„Kviečiu švęsti tradicijas, o per jas – gyvenimą. Lai saulelė teka, šviečia, kad atneštų šilumos ir šviesos į mūsų miestą, šalį“, – kalbėjo Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Šiauliuose iš naujo atgimusios Dainų ir šokių šventės tradicijos subūrė liaudiškų šokių kolektyvus ir grupes iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Ukmergės, Varėnos, Telšių, Panevėžio, Pasvalio, Joniškio, Kelmės, Radviliškio, Pakruojo, Prienų, Šilalės, Šiaulių miestų ir rajonų. Dainų šventėje pasirodė visi vaikų ir jaunimo šokių ansamblio „Šėltinis“ šokėjai.

Iškilmingai nusiteikę renginio dalyviai žiūrovams pristatė 26 šokių aikštės kompozicijas. Jas renginiui kūrė šventės vyriausiasis baletmeisteris Romualdas Laugalis.

Didžiuojamės mūsų vadovais – Ramualdu Laugaliu, Violeta Laugaliene, Greta Šveikauskaite!

Bravo mūsų šokėjams, Didždvario gimnazijos pirmokams, antrokams ir trečiokams.

Jūratė Šimkuvienė, šokėjų mama