Gegužės 27–29 dienomis įveikėme 36 km kvalifikacinį žygį! Jis įvyko Kurtuvėnuose. Mūsų gimnazijos komandą sudarė grupės narės iš dviejų skirtingų sidabro komandų. Nors iš pradžių viena kitos nepažinojome, žygyje susidraugavome ir drauge puikiai praleidome laiką.

Mūsų kvalifikacinio žygio tikslas – atlikti tiriamąją veiklą „Augalų įvairovė“: kiekvienoje stotelėje kiekvienas grupės narys turėjo nufotografuoti bent po 5 skirtingus augalus, o pasibaigus žygiui, per dvi savaites, sukurti palyginamąjį pristatymą ir paanalizuoti skirtingus komandos narių požiūrius į gamtą ir pasidžiaugti gautais rezultatais. Siekti tikslą nebuvo sunku, tačiau gaila, kad Kurtuvėnų regioninio parko augalija nebuvo tokia įvairi, kokios tikėjomės.

Žygis didelių iššūkių nekėlė. Žinoma, turėjome sukaupti daug jėgų kopdami į įkalnes, brisdami per šlapius, purvų nuklotus miško takelius. Deja, mūsų didžiausias priešas buvo lietus. Jis užklupdavo netikėtai ir stipriai. Visas tris žygio dienas buvome kiaurai šlapios, net nebekreipėme dėmesio į vandens pilnus batus ar kuprines. Bet lietus netrukdė būti geros nuotaikos ir visa gerkle dainuoti.

Po žygio buvome labai patenkintos savimi, didžiavomės, jog tris dienas išgyvenome tokiose ekstremaliose ir daug kantrybės pareikalavusiose sąlygose.

Atėnė Domeikaitė, IIM kl. mokinė

 

Gegužės 27–28 dienomis vyko bandomasis DofE bronzos žygis Kurtuvėnų parke. Žygiui ruošėmės kelis mėnesius, planavome maršrutą, maistą, žygio veiklas. Per dvi dienas įveikėme net 24 kilometrus. Mūsų žygio tikslas –  iš gamtinių medžiagų sudėlioti abėcėlę.

Žygis buvo sėkmingas, nors oras buvo prastas (be abejo, buvome pasiruošę ir lietui, ir vėsiam orui). Orientuotis Kurtuvėnų parke nebuvo sudėtinga, nuo kelio nenuklydome. Manome, kad tai padaryti padėjo mūsų bendravimas.

Manome, kad puikiai pasiruošėme kvalifikaciniam žygiui, kuris vyks birželio 13–14 dienomis.

Jurgita Adomaitytė, IIG kl. mokinė