Gegužės 14–15 dienomis kartu su kitomis DofE sidabro grupės dalyvėmis leidomės į suplanuotą bandomąjį žygį Kurtuvėnų regioniniame parke. Prieš žygį visas mus aplankė nelauktas svečias – jaudulys. Nepaisant to, jog dvi komandos dalyvės  buvome įveikusios žygius bronzos ženkleliui gauti, tačiau nerimo netgi patyrusioms nestigo. Žygiui ruošėmės, jį planavome tikrai ne vieną mėnesį, jo tikrai laukėme.

Kelias tolimas, kuprinės sunkios, spaudžiančios pečius, o prieš akis daugiau nei 30 kilometrų, kuriuos privalėsime įveikti stebėdamos augalus. Iš pradžių net negalėjau patikėti, jog jau einame ir kad jau viskas prasideda. Pirma žygio diena praėjo greitai. Vakarop stovyklavietėje pasistatėme palapines, užkandome ir  plepėjome įvairiomis temomis. Sėdėdamos prie stalo ir besigrožėdamos nuostabiais gamtos vaizdais, kiek nustebome, kai  pamatėme kelias lapes, prabėgančias visiškai šalia.

Pabusti su bundančiais ir čiulbančiais paukščiais yra tiesiog gera. Tačiau antroji diena sudėtingesnė. Vakarykštė energija kažkur buvo trumpam pasislėpusi, bet vėl viskas stojo į vietas, kai pradėjome eiti. Kai pasiekėme galutinį tašką, pamiršome visą savo nuovargį ir visus sunkumus.

 Kotryna Vilčiauskaitė, IG kl. mokinė, DofE sidabro ženklelio grupė