Lapkričio 8, 16, 23, 30 dienomis gimnazijos trečiokai dalyvavo STEAM projekte „Augalų pigmentų savybės ir jų reikšmė fotosintezės procese”. STEAM centro labaratorijoje jie atliko net keturis tiriamuosius darbus, susijusius su augalų pigmentų savybėmis ir jų reikšme fotosintezės procese. Pirmame užsiėmime mokiniai iš pasirinkto tiriamajo augalo gamino ekstraktus, o iš jų išskyrinėjo augalų pigmentus. Praplėtę turėtas chemijos žinias, trečiokai kibo prie daugiau laiko ir kantrybės reikalaujančių tiriamųjų darbų.

Kituose užsiėmimuose ant silikagelio plokštelės buvo surengtos fotosintezės pigmentų lenktynės, kurias laimėjo pigmentas karotinoidas! Dar kitame darbe mokiniai ruošė chromatografinę kolonėlę iš stiklinės Pastero pipetės, atskyrė ir grynino heksane ištirpintus augalų pigmentus. Iš pasigamintų augalų pigmentų, spektrofotometro specialia kompiuterine programa nustatėme pigmentų sugerties spektrus.

Paruošę pigmentų ekstraktus, spektrofotometru išmatavo šių ekstraktų šviesos pralaidumą ir apskaičiavo chlorofilo bei karotinoidų bendrą pigmentų kiekį augalinėje medžiagoje. Apibendrinę visus keturis darbus sėkmingai įveikė šią STEAM plius programą. Žodžiu, sužinojome ir išbandėme labai daug dalykų ir patobulinome chemijos dalykines kompetencijas.

         Austėja Rimkutė ir Emilija Skiutė, III kl. mokinės